B dorost remizoval s Libuší

ne 22.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Ve druhém kole divize staršího dorostu remizoval B dorost na domácím hřišti s týmem Libuše. Zápas byl ve znamení dvou odlišných poločasů. Baník po první půli vedl 2:0 díky brankám Jakuba Bartoše. Ve druhé polovině zápasu dokázali hosté vyrovnat a vypracovali si i další šance. Nakonec utkání skončilo remízou 2:2. V dalším zápase nastoupí Baník v Chomutově.

3., neděle 22.8.2010
FK Baník Sokolov - Libuš  2:2  (2:0)
Branky: 3. Bartoš, 38. Bartoš - 52. Novák, 68. Olmr
FK Baník Sokolov: Susko - Korb, Kopecký, Vican, Glanc - Friedl, Dudešek, Kobera (62. Ferko) , Špak - Bartoš, Šturm (82. Gašpar).
Libuš: Humpolík - Musich, Houdek, Olmr, Růžička - Primus (78. Tljashov), Pokorný, Novák, Ivančo (84. Vošický) - Starý, Šourek (42. Katuščák).

Baník se na začátku natlačil před branku soupeře. Velmi dobrou příležitost měl Šturm, jenž kopal přímák z 18 metrů, ale střelu zastavila zeď. Ve 3. minutě se hráči B dorostu již radovali. Jakub Bartoš dostal nádhernou přihrávku od Šturma, šel sám na brankáře a s přehledem zakončil – 1:0. Baník byl jednoznačně lepším týmem a snažil se o útočné akce. V 11. minutě si Bartoš elegantně přehodil obránce, přihrál Friedlovi, který ranou levačkou vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana.

O chvíli později přišla i první šance Libuše, kterou Baník zavinil vlastní ztrátou míče. Střela však mířila jen do brankáře Suska. Neúspěšné byly i další dvě střely hostů. Ve 30. minutě měl Baník obrovskou příležitost. Přesný nákop Vicana našel Bartoše, který utekl obraně a postupoval sám na brankáře. Toho se kličkou zbavil a Bartoš mířil do prázdné branky. Jenže vracející se obránce stihl ještě zasáhnout a střelu zablokovat. O chvíli později měl aktivní Bartoš další možnost, ale hlavou přestřelil.

Ve 38. minutě se Jakub Bartoš již dočkal. Baník roztáhl hru, Šturm se výborně nabídl do přihrávky, kterou také obdržel. Míč následně Šturm posunul na Bartoše, jenž obešel brankáře a zavěsil – 2:0. Stejným výsledkem skončil i první poločas, ve kterém měl Baník převahu.

Ve druhé půli se obraz hry změnil. Víc příležitostí si vypracovali hosté. Nejdříve si v 50. minutě hosté zmařili sami příležitost nahrávkou do ofsajdu. Ale o dvě minuty se již radovali. Baník ztratil míč, střelu Ivanča Susko ještě vyrazil, ale na dorážku Jana Nováka byl již krátký – 1:2. Ihned mohl odpovědět Šturm, jenže minul.

Další šanci měl Bartoš, který dělal obraně soupeře velké problémy. V 59. minutě Šturm předal Friedlovi, jenž odcentroval. Míč našel přesně Bartoše, který se položil do střely, ale gólman hostů ukázal také svůj um. Po následném rohu byla odpískána penalta za faul brankáře na Kopeckého. K pokutovému se postavil Bartoš. Bohužel jeho střelu brankář vystihl a vyrazil na roh. Po něm trefil Vican ještě břevno. V 67. minutě mohl neproměněnou penaltu Bartoš napravit, ale gólman vyrazil. A tak o minutu později přišel brejk soupeře a přihrávka na Matyáše Olmra, který neminul – 2:2. Libuš po vyrovnání ožila a měla i další šance. Jednu z velkých příležitostí měl Katuščák, ale z vápna přestřelil. Baník se ještě snažil o brejky, ale síly měl více soupeř, jenž neustále hrozil. Gól však již nepadl a tak se B dorost rozešel s Libuší smírně 2:2.