B dorost prohrál v Chomutově 4:2

po 30.8., Tomáš Bouda

Ch o m u t o v - Ve třetím zápase divize staršího dorostu vyšli B dorostenci Baníku bodově naprázdno. Sokolov prohrál v Chomutově 4:2 po poločase 2:1. Za Baník góly stříleli Jakub Bartoš a David Friedl. V dalším zápase nastoupí B dorost v neděli doma proti Bohemians 1905 "B". Zápas začíná v 10.00 hodin

4., sobota 28.8.2010
FK Chomutov - FK Baník Sokolov  4:2  (2:1)
Branky: 26- 1:0, 30. Bartoš (Ferko), 43. - 2:1, 53. 3:1, 57. - 4:1, 70. Friedl (Bartoš)
FK Baník Sokolov: Susko - Korb (46. Koubek), Světlík, Kopecký, Glanc - Friedl, Kobera (55. Gašpar), Rozsíval, Ferko (60. Dvořák) - Šturm, Bartoš

Lépe do utkání vstoupili domácí hráči, přesto si ale chomutovští poměrně dlouho nevypracovali žádnou šanci. Až ve 20. minutě musel zasahovat Kusík a úspěšně. Jenže po sérii chyb ve 26. minutě Baník poprvé inkasoval - 1:0. Vyrovnání nedalo na sebe dlouho čekat. Po střele Ferka dorážel Jakub Bartoš - 1:1. Remízu se B dorostu nepodařilo do konce poločasu udržet. Po další chybě se do šance ve 43. minutě dostal soupeř a nemýlil se. - 2:1.

Do druhého poločasu nevstoupil Baník vůbec dobře. Chomutov vsítil další dva góly a vedl již o tři branky. B dorost ještě snížil, když v 70. minutě po asistenci Bartoše skóroval David Friedl. Do konce zápasu se již skóre neměnilo. B dorost tak prohrál v Chomutově 4:2.

Trenér B dorostu Petr Götzl:

„Úvod zápasu, na velmi kvalitní travnaté ploše, se lépe vydařil domácím. My jsme nedokázali podržet balón, přesně a rychle kombinovat. Do šancí jsme však domácí nepouštěli. Až ve 20.´ nás domácí přehráli, ale Kusík v brance se prezentoval velmi dobrým zákrokem. My jsme se do dobré pozice dostali v 25.´ po našem rohovém kopu, avšak ráně Ferka chyběla přesnost a důraz. Ovšem o minutu později jsme předvedli řadu chyb – pozdě jsme zareagovali na rychle rozehraný aut na naší pravé straně, nechali soupeře lehce odcentrovat a křížný balón pohodlně dorážel neobsazený hráč na zadní tyči do sítě. Pak jsme se přeci jen častěji dostávali k míči a ve 30.´ prodloužil do vápna Korbův křížný centr Bartoš, k míči se dostal Ferko, který se dobře uvolnil a vystřelil, brankář stačil jeho ránu jen vyrazit a sbíhající Bartoš s přehledem zakončil. Ve 35.´ předvedli pěknou akci Glanc s Ferkem, ale bez přesného zakončení. Ve 40.´ zachyboval Glanc v rozehrávce, ale s protiútokem jsme si poradili. Ovšem ve 43.´ jsme předvedli fatální chybu po dlouhém výkopu gólmana. Nechali jsme mezi sebou propadnout balón, nezajistili se a šanci na zakončení jsme tak soupeři přímo nabídli. Ještě ve 45.´ se v dobré pozici ocitl Bartoš, ale levou nohou minul. Začátek druhé půle se nám vůbec nepovedl. V 53.´ a v 57.´ jsme dvakrát propadli na pravé straně a domácí šli do vedení 4:1. V dalších minutách jsme se snažili o zkorigování výsledku, ale stále se spoustou nepřesností v kombinaci. V 70.´ snižil Friedl po prodloužení dlouhého nákopu Bartošem. V 80.´ měl gól na hlavě Gašpar po rohovém kopu, ale balón netrefil přesně. Domácí se snažili o rychlé brejky a několikrát dobře zasahoval Kusík v brance."