B dorost prohrál na hřišti Meteoru

po 16.8., Tomáš Bouda

P r a h a - První zápas má za sebou B dorost Baníku Sokolov, jenž bude v letošním ročníku nastupovat v divizi staršího dorostu. Vstup do sezony se hráčům B dorostu příliš nepovedl, když podlehli Meteoru Praha B 3:0 po poločase 2:0. Šanci na reparát budou mít baníkovci v neděli, kdy od 10 hodin hostí tým Libuše.

2., sobota 14.8.2010
Meteor Praha B - FK Baník Sokolov  3:0  (2:0)
Branky: 12. – 1:0, 24. 2:0, 56. – 3:0
FK Baník Sokolov: Susko – Korb, Koubek (75. Dudešek), Kopecký, Glanc – Ferko (46. Friedl), Šturm (46. Kobera), Vild, Špak – Gašpar (46. Iterský), Bartoš.

Po vítězství v minulé sezoně v divizi mladšího dorostu čekal na B dorost ve starší kategorii těžký soupeř - Meteor Praha. Domácí tým dostal od začátku sokolovské hráče pod tlak a ve 12. minutě šel také do vedení po standardní situaci. Ve 24.minutě vedl Meteor 2:0 a bylo to znovu ze standardní situace. Po změně stran přišlo zlepšení ze strany Baníku, ale nepřicházely šance. Meteor navíc přidal další branku a jak jinak než po standardní situaci. Do konce zápasu se již stav neměnil a tak si Baník z prvního duelu odnesl porážku 3:0.

Trenér B dorostu Petr Götzl:

„Na menší UMT Meteoru Praha jsme odehráli nepovedené 1. mistrovské utkání. Od úvodu zápasu nás domácí dostali pod tlak vysoko postaveným napadáním, rychlou a agresivní hrou, která nám dělala velké problémy. Nedokázali jsme podržet balón jednoduchou a rychlou kombinací, chyběl pohyb bez balónu i součinnost jednotlivých řad. Ironií je, že přestože nás domácí přehrávali do šancí jsme je nepouštěli a oba góly jsme inkasovali po standartních situacích. První po chybě v rozehrávce a následném zbytečném faulu. Trestný kop ze strany domácí hráč zakroutil na přední tyč a Tomáš Susko ho nedostal mimo branku. Druhou branku jsme inkasovali po další chybě(možná faul) a následném rohovém kopu na zadní tyč…

Do druhého poločasu jsme prostřídali a zvýšili rychlost pohybu s balónem i bez něj, zlepšili agresivitu v soubojích a dostali se více do hry. Bohužel naše akce končili převážně na hranici pokutového území a do čisté gólové šance jsme se nedostali – střely zpoza vápna byly nepřesné, stejně jako centry a zpětné balóny ze strany. Naopak jsme inkasovali další branku po centru z trestného kopu téměř z půlky do našeho vápna, na který jsme prakticky nereagovali a nechali tři hráče soupeře se doslova “poprat“ o gólovou hlavičku."