B dorost porazil celek krajského přeboru

po 14.2., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Měření sil s celkem krajského přeboru mají za sebou hráči B dorostu. V rámci zimního turnaje Baníku Sokolov se B dorost střetl s celkem Mariánských Lázní. Baník byl v tomto utkání nakonec úspěšnější, když vyhrál 1:0 po poločase 0:0. O jedinou branku utkání se postaral Libor Gašpar.

přípr., neděle 13.2.2011
FK Baník Sokolov - Viktoria Mariánské Lázně  1:0  (0:0)
Branka : 49. Gašpar
FK Baník Sokolov: 1.-30. : Susko – Kopecký, Vican, Klaus, Glanc – Dudešek, Rozsíval, Vild, Špak – Šturm, Kobera
31.-60. : Susko – Tuschinovschi, Vican, Klaus, Glanc – Friedl, Rozsíval, Vild, Špak – Koubek, Gašpar
61.-90. : Susko – Tuschinovschi (75. Glanc), Kopecký, Koubek, Špak – Gašpar, Šturm (75. Rozsíval), Klaus, Dudešek – Kobera, Friedl.

V prvním poločase branka nepadla, ačkoliv Baník hrál dobře. Po přestávce využil Libor Gašpar chyby hráčů Mariánských Lázních a vstřelil úvodní branku utkání. Nakonec byl tento gól vítězný. Mariánské Lázně nevyužily ani zhoršeného výkonu hráčů Baníku v poslední půlhodině. B dorost tak porazil celek krajského přeboru 1:0.

Trenér B dorostu Petr Götzl

„V tomto utkání jsme odehráli solidní 1. poločas. Byli jsme aktivní, snažili se o vysoké napadání a směrem dozadu fungovala i organizace hry (až na výjimku ve 42. minutě). Škoda, že jsme byli velmi nepřesní ve finálních přihrávkách a více nevyužívali křídelní prostory, což nám bránilo se dostat častěji do koncovky. Na konec i dvě největší šance přišly po akcích z křídelních prostorů. Nejprve se dostal ve 25. minutě do výborné pozice Kobera po akci Dudeška s Kopeckým po pravé straně. A pak se v 35. minutě ocitl sám před gólmanem Koubek, pro změnu po akci Špaka zleva a následném přistrčení od Gašpara, ale než si připravil balón, stihl mu hostující gólman včas zmenšit střelecký úhel.

Ještě úvodních 15. minut 2. poločasu bylo slušných a ve 49. minutě jsme šli do vedení Gašparem po jeho dobrém napadání a chybě hostujícího obránce s gólmanem. Po vystřídání v 60. minutě a změnách v rozestavení jsme přestali hrát kolektivně, přibylo sólových akcí a spousta nepřesných přihrávek, po kterých jsme pustili soupeře zbytečně do hry. Navíc se rozkouskovala hra po velkém množství zbytečných faulů. V závěru jsme mohli poděkovat za nulu na našem kontě několika výborným zákrokům Suska v brance…