B dorost porazil Karlovy Vary 6:0

ne 20.9., Tomáš Bouda

S o k o l o v - V šestém kole krajského přeboru hostil B dorost dosud neporažené béčko 1. FC Karlových Varů. Utkání mělo jednoznačný průběh, hosté se na polovinu Baníku dostávali jen sporadicky a tak Sokolov zvítězil zaslouženě 6:0, po poločase 3:0. B dorost tak i nadále prochází přeborem bez ztráty bodu a rovněž bez inkasovaného gólu.

7.kolo, neděle 20.9.2009
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  6:0  (3:0)
Branky: 4. Škarda, 32. Matějíček, 41. Vu, 60. Koutecký, 64. Koutecký, 81. Jurik.
FK Baník Sokolov: Novák - Werner (60. Petrák), Vican, Lukeš, Netáhlo (60. Kratochvíl) - Matějíček, Váša, Vu, Panajotov - Škarda, Koutecký (70. Jurik).
1. FC Karlovy Vary: Gojkovič - Patík, Považan, Šejna, Hebík - Kolesnáč, Musil, Matouš, Černý - Vild, Ryba.

Do utkání vstoupil Baník výborně. Po několika náznacích šancí napřáhl ve 4. minutě z dvaceti metrů Filip Škarda a gólman Varů se jen stačil ohlédnout - 1:0. Druhý gól si Škarda mohl připsat vzápětí, ale nastřelil pouze tyč. Hosté zahrozili v 15. minutě, stoper Baníku těsně před vápnem fauloval rozběhnutého útočníka a následně karlovarský Musil poslal míč jen těsně vedle. Sokolov sice v dalších fázích hry soupeře přehrával, chyběl však větší pohyb hráčů. Po několika „hluchých“ minutách rozezvučel Koutecký břevno a vzápětí již po pěkné přihrávce od Vua se s přehledem v 32. minutě trefil Luboš Matějíček – 2:0. I nadále Sokolov nepouštěl soupeře na vlastní polovinu, ke zvýšení skóre scházela jen finální přihrávka a větší klid v zakončení. Uklidňující branku vsítil ve úvodní minutě druhé půle Dominik Vu, který dostal dostatek času na zpracování, přípravu střely a ranou z pětadvaceti metrů se za nedůraz soupeři odvděčil – 3:0.

Aktivita Baníku pokračovala, v 50. minutě výborně Vu vyslal přihrávku do uličky Matějíčkovi, který z bezprostřední blízkosti neproměnil. Stejně tak si počínal o chvíli později útočník Koutecký, který ani nadvakrát gólmana Varů neprostřelil. V 57. minutě Vican vystřelil, brankář vyrazil ke Kouteckému, ten však zamířil pouze do tyče. Koutecký měl v utkání mnohokrát smůlu a už se zdálo, že mu nebude gól souzen. V 59. minutě přišla další neproměněná gólovka tohoto útočníka. To již Karlovy Vary hráli o deseti, neboť trenér hostů stáhl ze hry kapitána Vilda, který se zranil. Milan Koutecký se přeci jen v 60. minutě dočkal, z levé strany odcentroval Váša a Koutecký hlavou zvýšil na 4:0. Za další čtyři minuty se skóre měnilo znovu a opět se střelecky prosadil Milan Koutecký. Tentokrát zprava odcentroval Škarda a útočník Baníku opět hlavou upravil na 5:0. V 69. minutě předvedl pohlednou akci Váša, prošel polovinou hřiště, gólmana však neprostřelil. Hosté, kteří nastoupili v utkání bez několika klíčových hráčů, byli prakticky neškodní, v druhém poločase zahrozili opět jen jedním přímým kopem, jinak míče spíše jen odevzdávali. Na konečných 6:0 zvyšoval střídající Milan Jurik, jenž se prosadil po akci a přesné přihrávce na malé vápno od Luboše Matějíčka.

Trenér Milan Pari k utkání: „Od vyššího skóre hosty zachránil dobře chytající brankář hostů, třikrát dobře postavené tyče a mnohokrát špatně zakončující naši hráči.“