B dorost osmi góly pokořil Horní Slavkov

po 19.4., Tomáš Bouda

S o k o l o v - 21 zápasů, 21 vítězství, taková je bilance suverénního B dorostu v krajském přeboru dorostu. V neděli byl tomuto týmu soupeřem celek Horního Slavkova. Baník si se Slavkovem poradil po vítězství 8:2. Branky stříleli 2 x Benda, 2 x Panajotov, Kratochvíl, Koutecký, Matějíček a jeden gól byl vlastní. V dalším kole hraje B dorost na hřišti Lokomotivy Karlovy Vary.

21.kolo, neděle 18.4.2010
FK Baník Sokolov - H. Slavkov  8:2  (5:1)
Branky: 5. Benda (Panajotov), 6. Kratochvíl (Panajotov), 10. Koutecký (Panajotov), 12. vlastní, 17. – 4:1, 40. Panajotov (Vu), 48. – 5:2, 54. Matějíček (Kratochvíl), 80. Panajotov (Matějíček), 86. Benda (Matějíček).
FK Baník Sokolov: Seman – Beran, Vican ,Lukeš, Netáhlo - Kratochvíl, Benda, Vu, Panajotov - Matějíček, Koutecký (64. Škarda).

Baník začal zápas výtečně. V 5. minutě skóroval David Benda a o minutu později přidal druhý gól Michal Kratochvíl. Na obě trefy přihrával Panajotov. Radek Panajotov byl i u třetí branky, když v desáté minutě nahrával Milanovi Kouteckému. Aby toho nebylo málo, tak ve 12. minutě si vstřelili slavkovští hráči branku sami. Baník tak po prvních dvanácti minutách vedl 4:0. To bylo ale na dlouhou dobu vše. Baník jakoby přestal hrát. Naopak v 17. minutě Horní Slavkov snížil na 4:1. Poločasové skóre stanovil aktivní Radek Panajotov, kterému nahrával Vu.

Na začátku druhé půle Slavkov snížil. Od čtvrté vstřelené branky Baník nehrál vůbec dobře, ale po inkasované brance se hráči přeci jen zvedli. Výsledkem byla další vstřelená branka Luboše Matějíčka, kterému asistoval Kratochvíl. Následně Baník si vytvářel šance, ale góly nestřílel. Až v 80. minutě znovu Radek Panajotov a po něm v 86. minutě David Benda dali výsledku konečnou 8:2.

Trenér Milan Pari po zápase: „Nástup do utkání byl velmi dobrý. Kluci se výborně pohybovali, kombinovali a už ve 12. minutě jsme vedli 4:0. Bohužel přišlo veliké uspokojení a především pohyb přešel téměř do kroku. Ve druhém poločase, po domluvě v kabině, se to trochu opět zlepšilo, ale hráči se předháněli v zahazování šancí. Z tohoto pohledu nejsme s výkonem úplně spokojeni.“