B dorost i D dorost v krajském přeboru sedmkrát skóroval

po 14.9., Tomáš Bouda

Sokolovští B i D dorostenci si připsali v krajském přeboru vítězství, když obě družstva dokázala sedmkrát skórovat. B dorost opět neinkasoval, zvítězil na půdě Horního Slavkov 7:0 (více o utkání zde) a po pěti kolech suverénně vede tabulku se skórem 5:0.

D dorost v předcházejícím zápasem třikrát prohrál. Tentokrát si však spravil chuť na Unionu Cheb a vyhrál 7:1

6.kolo, sobota 12.9.2009
FK Baník Sokolov - FK Hvězda Cheb  7:1  (5:0)
Branky: 5., 10., 32. a 50. Sláma, 37. a 52. Šamberger, 40. Chmelenský, 75. - 7:1.
FK Baník Sokolov: Šudřich - D. Peterka, Chmelenský, Koubek (55. Faber), Radler (60. Láník) – Živný, Šamberger, Plechatý, Zázrivec (50. P. Peterka) – Kalous (46. Škoda), Sláma.

D dorost se po sérii tří porážek konečně dočkal vítězství. Do vedení šel Baník již v páté minutě, kdy si výborně na roh Zázrivce naskočil Sláma. Za dalších pět minut přidal Sláma další gól a Baník vedl 2:0. Stejný hráč dovršil hattrick v 32. minutě, když skóroval po dalším rohu Zázrivce. Za nedlouho se z branky radoval i Šamberger, po spolupráci s Plechatým. Plechatý měl prsty i v pátém gólu. Po přímém kopu tohoto hráče skóroval Chmelenský a Baník odcházel do šaten s pětibrankovým vedením.

Chmelenský mohl ihned po přestávce přidat i šestý gól, ale penaltu neproměnil. Zanedlouho však Šamberger zakombinoval se Živným a z následného závaru nekompromisně přidal další gól Sláma. O další dvě minuty opět po spolupráci s Plechatým skóroval Šamberger. Hosté v 75. minutě už jen korigovali na 7:1.

Trenér Petr Götzl k utkání poznamenal: „V dalším mistrovském utkání jsme chtěli napravit dojem z posledních tří prohraných zápasů a zlepšit mizernou koncovku. Zápas se nám nakonec, po dobrém vstupu, podařilo odehrát plně v naší režii. Měli jsme i další šance, ale nepřesnost v koncovce nám zabránila přidat další branky.“