Áčko si veze z Čáslavi tři body

ne 27.9., Jan Kašpar, Lukáš Švéda

Č á s l a v - Hráči Baníku Sokolov mají za sebou druholigový zápas 9. kola proti Čáslavi. První poločas přinesl vyrovanou a bojovnou hru, v níž si největší šanci připsal Podrazký, který ve 35. minutě svou střelou nemálo prověřil brankáře domácích Valeše. Úvod druhé půle ale našim barvám vyšel na výtečnou - jedinou branku utkání vsítil ve 49. minutě hlavou Bohumil Nádeníček. Čáslav se poté sice prezentovala zvýšenou aktivitou, na vyrovnání jí to však nestačilo a Baník si tak na zápas Čech odváží cenné tři body.

9.kolo, neděle 27.9.2009
FC Zenit Čáslav - FK Baník Sokolov  0:1  (0:0)
Branky: 49. Nádeníček
ŽK: 84. Nitrianský
ČK:
Rozhodčí:
FC Zenit Čáslav: Valeš - Haniak, Nitrianský, Vít, Kotrba - Brunclík, Fikejz (54. Dubský), Markovič, Dobal - Okleštěk (75. Holub), Kotyza (61. Kunášek)
FK Baník Sokolov: Zachrda - Kaplan, Knakal, Kura, Čupr - Podrazký, Pilař (89. Studík), Javorský, Vaněček (79. Habai) - Dejmek, Nádeníček (83. Duchnič)
Počet diváků: 865

Poslední zářijovou neděli zavítal sokolovský Baník na půdu těžkého a nepříjemného soupeře Zenitu Čáslav. Po osmi odehraných kolech patřila Baníku třetí příčka, na kterou se dostal po domácí prohře 1:2 s Hradcem Králové. Domácí se nacházeli na sedmé pozici a dá se říci, že se jim tradičně daří více doma než venku. Ostatně letošní sezóna není prozatím pro Zenit tak úspěšná jako ta loňská, ve které tento tým dokonce vybojoval postup do 1. ligy. Odešel však strůjce úspěchů trenér Koubek, několik hráčů a rázem se čáslavským tolik nedaří. Naopak o Sokolovu se stále dá říci, že zažívá povedený vstup do sezóny a i po dvou nepovedených domácích zápasech se drží mezi třemi nejlepšímy celky druhé ligy.

Trenér Purkart nemohl do zápasu nasadit dočasného kapitána Šmerdu, který pyká za žluté karty. Jeho místo tak v sestavě zaujal Kaplan. V záloze nahradil Čadu na pozici defenzivního záložníka Javorský. Změn doznala také útočná dvojice, kde Dejmka doplnil Nádeníček.

V úvodu zápasu byli hráči Baníku aktivnější. V prvních několika minutách zahrávali tři rohové kopy, ale ty žádné nebezpečí pro domácí branku neznamenaly. Naopak do hry se čím dál více začali dostávat domácí fotbalisté, kteří si také vypracovali několik nadějných příležitostí. Těsně nad hlavičkoval Vít, o chvíli později jej napodobil Haniak. Na dalekonosnou střelu Brunclíka odpověděl stejným způsobem sokolovský Vaněček, ale ani jeden z hráčů se mezi tři tyče netrefil. Diváci na čáslavském stadionu nesledovali příliš pohlednou partii, protože se hrálo především ve středu hřiště a ani jeden tým se nedostával do zakončení. Po půlhodině hry mohli hráči Sokolova jít do vedení, ale po závaru před brankou Valeše nedokázali dostat míč do branky. To se nepovedlo ani Podrazkému, jehož dalekonosnou střelu Valeš vytěsnil na roh. Do třetice se do baníkovského zakončení prodral po rohovém kopu Nádeníček, ale jeho hlavička si cestu mezi tři tyče nenašla. Po prvním poločase se tak hrálo i zásluhou mnoha nepřesností na obou stranách bez branek.

Druhý poločas začal pro Baník ideálně. Ve 49. minutě Nádeníček složil reparát ze šance v prvním poločase. Nejvýše ze všech si naskočil na centr a hlavičkou poslal Baník do vedení - 1:0. Baníkovští hráči byli stále při chuti, o čemž vypovídá i obrovská šance Dejmka, který také zakončoval hlavou, ale svého kolegu z útoku nenapodobil. Fotbalisté Sokolova byli i nadále lepším mužstvem, více se dostávali do zakončení. Naopak domácím hráčům se příliš nedařilo, v jejich hře se vyskytovalo příliš nepřesností, a proto se před Zachardu dostávali hodně sporadicky. Dvojice Dejmek - Nádeníček zaměstnávala obranu Čáslavi velmi často, ale ani jedna z jejich dalších akcí brankou neskončila. Stejně jako střely Podrazkého nebo Pilaře. Během posledních deseti minut trenér Purkart postupně poslal na hřiště Habaie za Vaněčka, střelce branky Nádeníčka vystřídal Duchnič a místo Pilaře Studík. Domácí fotbalisté si už ale nedokázali vypracovat žádnou šanci, naopak sokolovská obrana v čele s brankářem Zachardou zůstala nepokořena a připsala si další nulu.

Baník Sokolov si tak z druhého venkovního zápasu po sobě přivezou tři body, čímž částečně odčiní nepovedené domácí zápasy s Mostem a Hradcem Králové. Na hřišti Čáslavi byli lepším týmem, eliminovali všechny domácí útočné snahy a zásluhou Nádeníčka toto utkání i vyhráli. Příští týden čeká sokolovský tým další těžký zápas. Na svém stadionu přivítají exligový Zlín. Zápas začíná tradičně v sobotu v 10.15 a všichni příznivci sokolovského Baníku jsou srdečně zváni.

Obchodní ředitel Daniel Kocour k utkání poznamenal: "Naše vítězství je zasloužené, po celý zápas jsme byli lepší a lépe kombinovali. Hráči Čáslavi bránili a spoléhali se na rychlé protiútoky. Díky bezchybné práci obrany jsme je ale do ničeho nepustili. Ve druhém poločase jsme měli několik vyložených šancí, kdy jsme neproměnili rychlé brejky."