Áčko opět neprohrálo, Ostravu porazilo 2:0

ne 13.2., Lukáš Švéda

O l š a n y - Po přesunu na Moravu čekal na baníkovce první přípravný zápas. V Olšanech změřili síly s ostravským Baníkem, který si přivezl několik hráčů A mužstva. První poločas dopadl lépe pro sokolovské hráče, kteří šli do kabin s jednogólovým náskokem. O ten se postaral Vladimír Darida, který tak navázal na svou trefu proti Ústí. I ve druhém poločase se Baník radoval z branky. Po rohovém kopu ji vstřelila další zimní posila Martin Šindelář. A protože obrana ani jednou neinkasovala, Baník si připsal výhru 2:0. Nyní sokolovské hráče čeká týdenní soustředění v Břeclavi.

přát., neděle 13.2.2011
FC Baník Ostrava - FK Baník Sokolov  0:2  (0:1)
Branky: 31. Darida, 72. Šindelář
FK Baník Sokolov: 1. poločas: Bertelman - Dřížďal, Šindelář, Chupač, Hanzlík - Dittrich, Javorský, Vaněček - Podrazký, Darida - Duchnič
2. poločas: Zacharda - Šmerda, Šindelář, Chupač, Hanzlík - Dittrich (78. Kaplan), Čada, Blažek - Bereczký, Mlika - Šilhan
Počet diváků: 500

Baníkovci se o víkendu přesunuli na Moravu a v Olšanech mezi Olomoucí a Prostějovem se v neděli odpoledne utkali se slavnějším jmenovcem Baníkem Ostrava. Ostravští přijeli s kombinovaným kádrem A mužstva a juniorky. Z áčka trenéra Marka se v sestavě Ostravy objevilo sedm hráčů (např. Kraut, Pilík).

Před velmi slušnou návštěvou se od první minuty hrál zajímavý a rychlý fotbal. Na přírodní trávě byla k vidění kombinační hra obou celků. Oba týmy se dostávali do šancí, z nichž jedna byla pro západočeský tým gólová. V 31. minutě si Dittrich narazil míč s Vaněčkem, kolmicí za obranu vybídl Daridu, který podél gólmana poslal Baník do vedení - 1:0. Postupem času se terén horšil, ale hráčům měkčí povrch nedělal takové problémy. Oba celky disponovaly dobrou kondicí, a tak se neustále hrálo ve vysokém tempu.

Druhý poločas přinesl novou jedenáctku Sokolova. Stejně jako v prvním poločase, i tato sestava poukázala na to, že trenér Látal stále hledá ideální rozestavení a složení jednotlivých řad. V druhém dějství se ostravský soupeř začal Baník přehrávat, neboť se mu podařilo získat střed hřiště. Baníkovcům chvíli trvalo, než se z tlaku Ostravy vymanili. Svěřenci trenéra Látala i ve druhém poločase nabídli několik pěkných akcí po straně. Na druhé straně se několika famózními zákroky musel prezentovat gólman Zdeněk Zacharda. Gólovou pojistku přidal v 72. minutě Martin Šindelář, který se trefil po rohovém kopu hlavou. Do konce zápasu se již nic dramatického neudálo, a tak Baník zvládl i další těžký zápas v rámci zimní přípravy.

Po utkání se baníkovci přesunuli do Břeclavi, kde je čeká týdenní soustředění. V pondělí mají na programu regeneraci a spíše odpočinkový trénink, v dalších dnech na řadu přijde posilovna i nácvik standardních situací.

Asistent trenéra Jiří Neček zhodnotil dnešní zápas: "Utkání mělo náboj, hrálo se v rychlosti. Šli jsme do vedení po krásné akce středem hřiště. Ve druhém poločase nás Ostrava přehrávala ve středu hřiště a nám chvíli trvalo, než jsme se s tím vyrovnali. Pak jsme dali gól z rohu, trefil Šindelář. Trochu se potýkáme s finální fázi, ve které to není úplně ono, takže i na to se během soustředění zaměříme. Vrcholem pro nás bude zápas se Sigmou Olomouc."