A žáci porazili Bohemku 3:1

ne 15.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Dobrým výsledkem se uvedli naši A žáci do letošní divizní sezony. Na svém hřišti dnes přivítali o rok mladší hráče Bohemians 1905 (ročník 97). Baník byl v první půli jasně lepší, což potvrdil třemi vstřelenými brankami. Hostům se sice v druhém poločase podařilo snížit na rozdíl dvou branek, vedení si však baníkovci pohlídlali a vyhráli 3:1.

2.kolo, neděle 15.8.2010
FK Baník Sokolov - Bohemians 1905  3:1  (3:0)
Branky: 7. Matoušek, 9. Čuchraň, 19. Neudert - 39. Blecha
ŽK: 27. Cinkanič, 47. Čuchraň
Rozhodčí: Šmat - Balhar, Francúz
FK Baník Sokolov: Richter - Dlouhý, Tamajka, Čuchraň, Matoušek - Cinkanič, Pojsl, Badocha, Fojtík - Neudert, Olah
Střídající: Immer, Jiráček, Polom, Samek
Bohemians 1905: Dařina - Brak, Skůček, Kumprecht, Klouček - Puczok, Vltavský, Věchtík, Jakab - Malík, Štochl
Střídající: Čížek, Mboussa, Blecha, Tomič, Koudelka
Počet diváků: 50

Trenéři obou soupeřů si dnes poprvé vyzkoušeli nové pravidlo o střídání, a sice, že od letošní sezony se hráči střídají hokejově.

Baník hrál od začátku utkání často po křídlech, byl aktivnější než hosté. Již v 7. minutě utekl Martin Olah Jakabovi do samostatného sóla. Olah se poté pokusil zakončit, jeho střelu ale vystihl brankář Dařina. Od něho však balon doputoval zpět k Olahovi, ten jej poslal před branku a tam bez problémů usměrnil míč do sítě Matoušek - 1:0. A hned o další dvě minuty bylo našim žákům ještě veseleji. V 9. minutě totiž Baník rozehrával rohový kop a po následném závaru ve vápně Bohemky se k balonu dostal Čuchraň, a střelou k levé tyči zvýšil na 2:0. A žákům se tak podařilo své o rok mladší soupeře dokonale zaskočit už v úvodních minutách. Baník nadále pokračoval v dobré hře, zato Bohemka se zdála být bez dostatečného pohybu, hosté navíc často ztráceli míč, z čehož mohli těžit naši žáci. V 19. minutě se Filip Neudert ocitl s balonem ve vápně, šikovně přešel přes obránce a nadvakrát prostřelil brankáře Dařinu - skóre se tak posunulo na hodnotu 3:0. Baník měl do konce první půle ještě další slibné šance, díky kombinaci a rychlosti svého soupeře jasně přehrával. Čtvrtá branka ale v první části nepadla a Baník tak po první půli vedl 3:0.

Do druhého poločasu se hosté herně výrazně zvedli, předváděli o mnoho lepší fotbal, než v první půli. To se jim vyplatilo ve 39. minutě, kdy Brak přesně posunul balon Blechovi, který následnou střelou z malého vápna ke vzdálenější tyči snížil na rozdíl dvou branek - 3:1. Tato branka hráče Bohemky výrazně povzbudila v dalších minutách byli lepším mužstvem. Ve 47. minutě se zdálo, že po lajně unikne domácí obraně Puczok, byl však ostře atakován Čuchraňem, který za svůj nevybíravý zákrok uviděl žlutou kartu. Bohemka sice nyní častěji držela balon na svých kopačkách, žádné velké šance si ale nevypracovala. Zato hráči Baníku mohli po ztrátách hostů ve středu hřiště často vyrážet do nebezpečných brejků. Jedna taková situace nastala v 56. minutě, kdy se Olah řítil sám na brankáře Bohemky, ten však našeho útočníka dokázal vychytat. Ta samá šance se opět Olahovi naskytla v 65. minutě, naložil s ní však téměř stejně jako předtím - nasadil brankáři kličku, poté se ale sám zahnal do zámezí. To však nemění nic na tom, že Bohemka přes svou převahu v druhé půli vstřelila jen jednu branku, což znamená, že A žáci si v úvodním vystoupení v Divizi starších žáků připsali vítězství 3:1.

Trenér Petr Peterka: "První mistrovské utkání jsme začali s velikou chutí. První poločas se nám vydařil, vytvořili jsme si několik brankových příležitostí a vstřelili tři branky. Druhý poločas jsme však nezvládli a dopouštěli se spousty chyb, a nechali soupeře převzít hru. Hráči si musí uvědomit, že utkání má dva poločasy a musí se hrát až do konce utkání."