A žáci poprvé bodovali

po 14.9., Jan Kašpar

Sokolovským A žákům se poprvé v letošní sezoně podařilo bodovat. V sobotu 12. sprna se totiž představili v Chrudimi, odkud si po brance Bauera odvezli bod za remízu 1:1.

6.kolo, sobota 12.9.2009
Chrudim - FK Baník Sokolov  1:1  (1:0)
Branky: 18. – 1:0, 48. Bauer
FK Baník Sokolov: Kocourek – Bauer, Karlík, Veselovský, Šváb – Slabyhoudek, Sys (Legr), Horvát, Šťastný – Lukáč (Haselbauer), Houdek

A žáci Baníku Sokolov zajížděli v rámci 6. kola na České ligy starších žáků na hřiště Chrudimi. Začátek utkání přinesl fotbalovou bitvu, ve které měli mírnou územní převahu domácí hráči. Po úvodních okamžicích ale sokolovšťí hru vyrovnali a dostali se do dvou slibných příležitostí, Lukáš ani Slabychoudek však své šance neproměnili. To potrestali domácí o pár chvil později, kdy vstřelili branku, která pro ně znamenala vedení 1:0.

Druhý poločas se nesl ve znamení tlaku Baníku, který byl odměněn srovnávací brankou Bauera z 48. minuty - 1:1. Po srovnání skóre se dostal sokolovský Horvát třikrát do samostaného úniku na brankáře, ten však všechny jeho pokusy zlikvidoval. Poté přišla několik dalších šancí sokolovských, ani jedna však brankou neskončila a tak si A žáci Sokolova připsali svůj první bod v této sezoně, který získali po remíze 1:1.

Hodnocení Luboše Vášy: "Dnes jsme se utkali s nováčkem soutěže. Úvod vyšel lépe domácích, kteří se posléze dostali do vedení. V druhém poločase jsme ale tempo určovali my, vypracovali jsme si hned několik dobrých šancí, bohužel jsme dokázali proměnit jen jednu z nich. Získaný bod tak k naší smůle můžeme považovat za ztrátu. Přesto bych ale našim hráčům poděkoval, kteří konečně podali výborné nasazení a dobrý týmový výkon."