A žáci otočili zápas s Podolím

ne 29.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - I přes to, že zápas proti Slavoji Podolí nezačal pro naše A žáky vůbec dobře, nepříznivý stav 0:1 dokázali na konci prvního a na začátku druhého poločasu otočit a připsali si tak další tři body do divizní tabulky.

4.kolo, neděle 29.8.2010
FK Baník Sokolov - Podolí Praha  2:1  (1:1)
Branky: 35. Badocha, 38. Čuchraň - 3. Dratva
ŽK: 45. Dratva
ČK:
Rozhodčí: Pešek - Kobielský, Vokoun
FK Baník Sokolov: Richter - Cinkanič, Pojsl, Krlička, Polom - Fojtík, Čuchraň, Badocha, Matoušek - Olah, Neudert
Střídající: Immer, Tamajka, Marek, Pugner
Podolí Praha: Binder - Smolák, Podrápský, Dvořák, Volf - Dratva, Sládek, Worsch, Hájek - Siiter, Bártl
Střídající: Moravec, Borák, Bláha, Klégr, Kolařík, Wagner
Počet diváků: 30

Pro Slavoj Podolí to byl teprve druhý mistrovský zápas, přesto jej hosté z Prahy začali výborně. Již ve 3. minutě dostal Lukáš Dratva balon před hranici velkého vápna a prostřelil brankáře Richtera - 0:1. Ihned po obdržené brance se domácí žáci snažili o vyrovnání, obrana Podolí však držela pevně. Navíc se baníkovcům často nedařilo v rozehrávce, vše navíc zbržďovala špatná komunikace mezi hráči. Většinu prvního poločasu se poté hrálo ve středu hřiště a moc šancí k vidění nebylo. Podolí především bránilo a když měli hosté šanci jít dopředu, útočili většinou jen ve třech hráčích. I tyto pokusy však čas od času byly nebezpečené, Baník totiž hostům několikrát daroval balon po chybě ve středu hřiště. Zajímavější situace přišly až ke konci poločasu. Nejprve ve 30. minutě měl velkou šanci ke skórování asi nejaktivnější hráč pražanů Bláha, jeho střela z patnácti metrů ale naštěstí trefila spojinici Richterovy branky. A tak se v poslední minutě první části radovali domácí. Filip Pojsl přihrával z pravé strany do pokutového území Olahovi, ten však stál v ofsajdu a míč se tak dostal až k Ondřejovi Badochovi, který povedenou střelou srovnal na 1:1. Hned po rozehrávce hostí ve středovém kruhu se ještě domácí stihli zmocnit balonu a následně se do velké šance dostal Olah, jeho střelu ale zblokoval jeden z obránců a první poločas tak skončil nerozhodně.

Baník vstoupil do druhého poločasu stejným stylem, jakým ukončil ten první, to znamená brankou - ve 38. minutě náš tým zahrával roh, balon doletěl až na vzdálenější tyč k Čuchraňovi, který patičkou doklepl balon do branky Podolí - 2:1. Baníku se tak podařil dokonalý obrat. V dalším průběhu druhé půle byl Baník o poznání lepším týmem, měl více ze hry. Hráčům se navíc začalo dařit v osobních soubojích a ve středu hřiště, z čehož pramenily nebezpečné útoky. Jeden takový přišel v 57. minutě, kdy Martin Olah utekl celé obraně hostí, nebyl však v ideálním střeleckém úhlu, a pokoušel se tak přihrát na malé vápno Badochovi, zpětnou přihrávku však vystihl brankář Wagner a zamezil tak jisté brance. V samém závěru na sebe ještě dvakrát upozornil Jakub Marek. Nejprve se po zkráceném rohu dostal k prudké střele, s kterou si Wagner dokázal parádní robinsonádou poradit. V poslední minutě zápasu poté Marek postupoval středem hřiště, stihl ještě nasadit jednomu z vracejících se hráčů Podolí a následně znovu vystřelil, tentokrát jeho střelu zastavila tyč. I přes to však A žáci vedení udrželi a po dobrém výkonu v druhém poločase porazili Podolí 2:1.