A tým s přehledem porazil Porten 6:0

so 13.2., Tomáš Bouda, Jan Kašpar

S o k o l o v - S německým Portenem, hrajícím čtvrtou německou ligu se utkali hráči A týmu Baníku Sokolov. Zápas měli naši hráči od začátku pod kontrolou, což se také projevilo na skóre. Jako první se trefil v 17. minutě Robin Dejmek, který střelou z vápna dal na 1:0. O dvě minuty později po rohu Pilaře krásnou střelou skóroval Pavel Javorský. Do druhé půle Baník prostřídal, na hřiště se dostalo hned osm nových hráčů. V 56. minutě zvyšoval Podrazký už na 3:0. Další branky padaly až v závěrečné desetiminutovce - v 80. minutě po Podrazkého přihrávce skóroval z vápna Jiří Mlika - 4:0. V 83. kopal Podrazký přímý kop, odražený míč se dostal k Tomasi Radzinevičiusovi, který hlavou zvýšil na 5:0. Poslední slovo měl v 89. minutě opět Jiří Mlika, který svou druhou brankou v zápase uzavřel na 6:0.

přát., sobota 13.2.2010
FK Baník Sokolov - SV S. Porten  6:0  (2:0)
Branky: 17. Dejmek, 19. Javorský, 56. Podrazký, 80., 89. Mlika, 83. Radzinevičius
Rozhodčí: Henych - Novotný, Hlavatý
Diváci: 100
FK Baník Sokolov: Bertelman (45. Zacharda) - Kaplan (45. Šmerda), Kura (45. Jašíček), Studík, Hanzlík (45. Čupr) - Habai (45. Podrazký), Pilař, Javorský (45. Čada), Vaněček (45. Janáček) - Mlika, Dejmek (45. Radzinevičius)
SV S. Porten: Siegl - Amtmann, Roth, Knorr, Poellet T., Rosigner, Raeder, Yetkin, Grau, Krauss, Pollet D.

Náhradníci: Brandl, Yelegen, Bauer, Wihr

Do zápasu vstoupil aktuálně jedenáctý tým Bayernligy se snahou o aktivitu. Šance si však začal vytvářet Baník. Již ve 4.minutě mohl skóre otevřít Habai, z nadějné pozice však byla jeho střela zblokována. O chvíli později měl dobrou příležitost Javorský, gólman Selingenportenu byl ale na místě. Poté poprvé zahrozili hosté, když Bertelmana prověřil Yetkin. V 17.minutě již Baník šel do vedení. Habai potáhl míč po pravé straně, nasměroval zpětnou přihrávku na hranici vápna, zde Mlika přepustil Robinu Dejmkovi, jenž tečovanou střelou překonal Siegla v brance německého týmu – 1:0. Dejmek mohl přidat další gól vzápětí, ale střela neprošla. V 19.minutě měli diváci vidět velmi pěkný moment. Tomáš Pilař zahrával rohový kop, našel naprosto přesně nabíhajícího Pavla Javorského, který bombou z voleje napálil míč do sítě – 2:0. Po druhém gólu se hra chvíli odehrávala ve středu hřiště. Zanedlouho si Baník ale začal vytvářet další šance. Aleš Hanzlík krásně obešel obránce Selingenportenu, předložil zpět Pilařovi, střela však skončila nad brankou. Baník dobrým presingem dlouho nedovoloval založit Němcům kloudnější akci. Naopak další gól mohl přidat Vaněček, když jeho hlavička skončila na břevnu po přesném centru Kaplana. Brankovou konstrukci rozezvučel také Selingenporten. Z přímého kopu Antmann pořádně vystrašil Bertelmana. Aktivní Dejmek se následně ocitl ve velice slibné pozici. Míč mu ale bohužel nesedl a skončil mimo branku. V závěru ještě Grau protáhl Bertelmana, ale poločasové skóre 2:0 se neměnilo.

O poločase trenér Purkart vystřídal většinu hráčů. Druhé dějství zahájil pěknou a nebezpečnou střelou Petr Janáček. V 56. minutě zakombinovali Mlika s Čadou, druhý jmenovaný se prodral do vápna, kde byl faulován, a pískala se jasná penalta. K míči se postavil Miroslav Podrazký a s přehledem proměnil – 3:0. Selingenporten baníkovskou obranu prověřoval spíše sporadicky. Naopak Baník měl stále chuť do útočení. V 80.minutě Podrazký přesně předložil míč na malé vápno Jiřímu Mlikovi, pro kterého nebyl problém skórovat – 4:0. O chvíli později se předvedl Tomáš Pilař, který na branku německého týmu vyslal velmi vydařenou střelu z 25 metrů. V 83.minutě zahrával Baník přímý kop. Miroslav Podrazký vystřelil, gólman bravurně vyrazil, ale dobíhající Tomas Radzinevičius uklidil míč do branky – 5:0. Ke konci zápasu potěšil ještě oko diváka Miroslav Podrazký. Krásnou otočkou přešel přes obránce, naprosto přesným centrem našel Jiřího Mliku, který přidal další gól – 6:0. Jako poslední mohl skórovat Tomáš Pilař. Střelu v pokutovém území poslal do protipohybu brankáře, míč ale do branky nedoputoval. Baník tak v dalším přípravném utkání zvítězil jednoznačně 6:0.

Hráči Baníku měli celý zápas pod kontrolou a byli lepším celkem. Selingenporten se kromě nastřelené tyče do vážnější šance nedostal. Sokolovští hráči se snažili hrát kombinačně a neustále byli pro německou obranu hrozbou. Nakonec Baník zaznamenal šest gólů.

Další přípravné utkání sehraje Baník tuto středu, kdy od 13.00 hodin na domácí umělce nastoupí svěřenci Stanislava Purkarta proti Mostu.

"Utkání jsme sehráli tak jak jsme potřebovali", uvedl k zápasu trenér Baníku Stanislav Purkart.