A přípravka si poradila s německým Selbem

út 27.10., Lukáš Švéda

V sobotu 24.10. měla naše A přípravka na programu přátelský zápas proti týmu z Německa. Fotbalisté Baníku utkání zvládli a zvítězili 3:1.

přát., sobota 24.10.2009
FK Baník Sokolov - FC Selb (SRN)  3:1  (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: Kursa, Nimrichter, Horáček
FK Baník Sokolov: Přibys, Timko - Motl, Heniš, Herda, Holík, Šindelář, Fáber - Čtrnáct, Kursa, Pavlas, Lakatoš, Horáček, Šour, Nimrichter - Tusinovschi, Obšivač, Barneta

Další přátelský zápas proti týmu z Německa odehrála naše nejstarší přípravka. Svěřenci kouče Vernera ml. přivítali malé fotbalisty ze Selbu.

Po dohodě mezi trenéry se hrálo na 3x20 minut. První třetina skončila bez branek, ačkoliv bylu hráči Baníku lepší a vypracovali si několik nadějných situací. Ty však nedokázali přetavit v branky. Ve druhé třetině tento nedostatek napravili a soupeři vstřelili dvě branky. V poslední části zápasu každý tým přidal po brance, což po konci zápasu znamenalo vítězství A přípravky v poměru 3:1.

Trenér Vlastimil Verner přátelské utkání zhodnotil takto: „V první dvacetiminutovce jsme měli více ze hry, ale nedařilo se nám zakončení. Ve druhé dvacetiminutovce jsme trošku přidali na obrátkách a ještě více se tlačili na soupeřovu branku. Po několika pokusech se nám podařilo vstřelit dvě branky. Třetí dvacetiminutovka byla velice vyrovnaná, což potvrzuje i remízový stav poslední třetiny.“