A dorostenci vyhráli pro Baník Zimní turnaj

so 20.2., Jan Kašpar

S o k o l o v - Ve finále Zimního turnaje dnes místo baníkovské juniorky nastoupili proti Staré Roli A dorostenci. Zápas měli svěřenci trenéra Hájka od začátku pod kontrolou, a bez problému si dokráčeli k pohodlnému vítězství 5:2 a obsadili na Zimním turnaji celkové první místo.

Turnaj, sobota 20.2.2010
FK Baník Sokolov dor. U19 - DDM Stará Role  5:2  (4:0)
Branky: 13. Roubíček (vl), 30. Nerad, 32., 68. Kouba, 35. Novotný - 70. Němec, 90. Pleva (pk)
FK Baník Sokolov dor. U19: 1. poločas: Martinec - Burkyt, Oláh, Neudert, Valovič - Hudec, Červík, Jankovský, Kouba - Novotný, Nerad;
2. poločas: Martinec - Burkyt, Oláh, Neudert, Melichar - Hudec, Nicklas, Jankovský, Kouba - Novotný (55. Červík), Nerad.
DDM Stará Role: Nádler - Pavliš, Pleva, Hrudkaj, Khodl, Holcman, Roubíček, Slabý, Stýblo, Němec, Belický P.. Náhradníci: Belický K., Žigar, Sikora, Kolbaba

Úvodní minuty zápasu patřily baníkovskému dorostu, který měl více ze hry a byl nebezpečnější. V 8. minutě poslal Burkyt přesný pas po lajně na Nerada, jeho centr však obrana Staré Role odvrátila na roh, ze kterého žádné nebezpečí nevzešlo. O pět minut později, tedy ve 13. minutě přišla první branka, kterou si po Koubově centru z pravé strany nešťastně srazil do vlastní brány Aleš Roubíček - 1:0 pro Baník. Po tomto gólovém okamžiku se hra uklidnila a byl k vidění poměrně vyrovnaný fotbal. Ve 25. minutě vystihl pravý obránce dorostu Martin Burkyt rozehrávku hostí, jeho následný centr ale dokázal zkrotit Marek Pleva. O další minutu později zůstal po souboji se Sikorou ležet na trávníku Neudert, střet však rozdýchal a pokračoval ve hře dále. Po půlhodině hry přišel od Valoviče centr do vápna, kde se míče ujal Nerad a zvýšil na 2:0.

Hned další minutu nato přidal A dorost další branku, tentokráte pálil do prázdné branky po Hudcovo přihrávce František Kouba, který tak zvýšil na 3:0. Golová hitparáda v podání Baníkovců však nebrala konce - ve 35. minutě našel Nerad přesným balonem Milana Novotného, který elegantně přehodil brankář hostí a upravil tak 4:0. Šanci na vstřelení branky měla těsně před poločasem i Stará Role, Sikora však nemířil z velkého úhlu přesně a poločas tak skončil 4:0 pro Baník.

Do druhé půle se hráči Staré Role poněkud osmělili a začali si vytvářet mírnou územní převahu, jejich akce však často brzdily nepřesnosti v přihrávkách. V 50. minutě mohl sám na bránu uhánět Marek Pleva, Hrudkaj jej však našel v ofsajdu. V 53. minutě přišla jedna z největších šancí hostí v zápase - Sikora zahrával roh, míč se štěstím propadl ve vápně až k aktivnímu Plevovi, jeho střelu však fantasticky zklikvidoval brankář Martinec. O pár chvil později měl na druhé straně vyloženou šanci Kouba, když si dokázal přehodit brankáře Role, poté však už nezamířil mezi tři tyče a jeho střela těsně minula levou tyč. Mezitím Stará Role stále pokračovala ve zvyšování své aktivity, zatím jí ale chybělo brankové vyjádření. V 65. minutě byl v akci opět Kouba, jeho střela z dobrých 25 metrů ale neměla brankové parametry. Poté se opět předvedl brankář Baníku Tomáš Martinec, když dokázal po Oláhově drobné chybě zneškodnit Němcovo střelu z bezprostřední blízkosti. Jak je ve fotbale zaběhnutým pravidlem - nedáš, dostaneš. V 68. minutě předvedli dorostenci pohlednou akci na jeden dotek, na jejímž konci byl Kouba, který zvýšil na 5:0 pro Baník. Dvacet minut před koncem se prosadili také hosté - Filip Němec se prodral domácí obranou a z hranice velkého vápna překonal Martince - 5:1. Dorostenci si však svůj pohodlný náskok bez problému hlídali. Stará Role se ale poté trefila ještě jednou, několik sekund před koncem po faulu Nicklase na Stýbla kopal penaltu Marek Pleva, který uzavřel skóre utkání na 5:2 pro Baník.

A dorostenci tak pro Baník vybojovali celkové prvenství na Zimním turnaji Baníku Sokolov, k čemuž jim samozřejmě gratulujeme.

Trenér Tomáš Hájek: „V prvním poločase jsme jasně ovládali hru, už v zárodku jsme dokázali likvidovat útočné akce soupeře, získávali jsme míče hluboko na polovině Staré Role a vytvořené brankové příležitosti jsme s jistotou proměňovali, čímž jsme si vytvořili velmi solidní náskok do druhého poločasu. V něm jsme trochu polevili v nasazení, ale přesto jsme přidali ještě jednu branku. V závěru utkání nás několikrát podržel výborný Martinec, Stará Role se však dokázala gólově prosadit a snížit skóre na rozdíl tří branek.“