A dorost vyprovodil Žižkov šesti góly

út 13.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Další korálek na vítězné šňůře navlékl tým A dorostu Baníku Sokolov. V nedělním zápase si poradil s Viktorií Žižkov 6:1. Hosté sice ze začátku udávali tempo hry, Baník se však prosazoval brankově a postupně převzal otěže zápasu. A dorost si tak připsal další důležité tři body a nadále vede tabulku divize staršího dorostu.

10.kolo, neděle 11.10.2009
FK Baník Sokolov - FK Viktoria Žižkov  6:1  (4:0)
Branky: 15. Kouba, 32. Hudec, 35. Nerad, 40. Vodrážka, 55. Neudert, 71. Šaloun, 79. – 6:1.
FK Baník Sokolov: Martinec – Burkyt (58. Hrubý), Šaloun, Oláh, Neudert - Hudec, Jankovský, Vodrážka (73. Melichar), Domin (66. Fousek) - Kouba, Nerad.
Počet diváků: 40

Utkání A dorost začal poměrně vlažně. Žižkov byl na začátku aktivnějším týmem, když se lépe pohyboval i kombinoval. Domácí tým uklidnila branka z 15. minuty, kterou vstřelil František Kouba . Po další brance Josefa Hudce přebrali domácí iniciativu. Sokolov hrozil hlavně akcemi po stranách. Do přestávky přidali další góly ještě Jaroslav Nerad a Jakub Vodrážka .

Po změně stran měl více ze hry již jednoznačně Sokolov. V 55. minutě se trefil Václav Neudert a šestou branku zaznamenal kapitán týmu Jiří Šaloun, který proměnil pokutový kop. Žižkov korigoval v 79. minutě na konečných 6:1.

Trenér Tomáš Hájek:„Utkání jsme nezačali nejlépe, bylo znát že jsme měli v týdnu problémy s virózami. Prvních patnáct minut utkání tak patřilo soupeři, který byl agresivnější a důraznější. Poté jsme se začali lépe pohybovat, přidali důraz, déle jsme drželi míč a začali si vytvářet tlak. Výsledkem byly čtyři branky po krásných akcích v síti Žižkova do poločasu. Ve druhém poločase dostali příležitost další hráči, přidali jsme další dvě branky, soupeř korigoval až v samém závěru utkání.“