A dorost vyprovodil Vary jedenácti góly

ne 27.9., Tomáš Bouda

S o k o l o v / V sedmém kole došlo v divizi dorostu na krajské derby mezi Sokolovem a Karlovými Vary. Před zápasem byl domácí Baník v čele tabulky, naopak Karlovým Varům patřila předposlední pozice. Rozdíl v postavení týmů byl viditelný i na hřišti, kdy Sokolov svého soupeře jednoznačně předčil a zvítězil vysoko 11:2 po poločase 4:1. Čtyři branky a dvě asistence zaznamenal Roman Domin, hattrick si připsal Jakub Vodrážka.

8.kolo, neděle 27.9.2009
FK Baník Sokolov - 1. FC Karlovy Vary  11:2  (4:1)
Branky 6. Domin, 12. Nerad, 28. Domin, 32. vlastní, 50. Vodrážka, 53. Domin, 61. Hudec, 63. Vodrážka, 65. Oláh, 71. Domin, 76. Vodrážka - 24. a 85. Milan Gojkovič
ŹK: 1:0 (79. Nicklas)
FK Baník Sokolov: Martinec - Burkyt (50. Hrubý), Šaloun (C) Oláh, Melichar (50. Neudert) - Nicklas, Vodrážka, Jankovský, Domin - Nerad (46. Hudec), Kouba (55. Fousek)
1. FC Karlovy Vary: Štěpánovský - Novotný, Světlík (69. Kolesnáč), Musil, Šejna, Vydra, Vild, Tolar , Gojkovič Miloš, Gojkovič Milan, Novotný.
Počet diváků: 60

Baník vstoupil do utkání již tradičně aktivně. V šesté minutě zabojoval Nerad, ve vápně byl atakován, ale penalta se nepískala. Z následného centru však padl gól. Roman Domin byl v souboji důraznější než gólman Varů a hlavou skóroval – 1:0. Druhý gól Baníku ve 12. minutě padl podobně. Po centru Nicklase z pravé strany šel do souboje tentokrát důrazně Jaroslav Nerad, také přeskočil brankáře a hlavou se trefil. Zanedlouho mohl Baník přidat další zásah. Kouba obral obránce, před brankou našel volného Nerada, který místo střely volil přihrávku na Koubu, jehož střela z bezprostřední blízkosti byla zblokována. Pak na chvíli jakoby hráči usnuli na vavřínech a méně se pohybovali. Soupeř toho ve 24. minutě náležitě využil. Křižný pas přeletěl Burkyta na hostujícího Milana Gojkoviče, jenž nezaváhal a přes Martince snížil na 1:2. Inkasovaná branka naštěstí domácí hráče probudila. Ve 28. minutě krásně Jankovský prostrčil do uličky výborně naběhnutému Romanu Dominovi, který podél brankáře přidal třetí branku Sokolova. Čtvrtý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 32. minutě Jankovský rozehrál roh nakrátko s Oláhem a následný centr Lukáše Jankovského si srazil do vlastní sítě hostující Šejna. Poločas tak skončil vedením Baníku 4:1.

Do druhého poločasu naskočil místo Nerada Hudec. Ve 47. minutě Domin nahrál Nicklasovi, který pálil ještě vedle. V 50. minutě však už pátý gól padl. Centr Burkyta propadl až na Jakuba Vodrážku, který střelou na zadní tyč zvýšil na 5:1. Tento gól nastartoval kanonádu. V 53. minutě výborně zahrál Šaloun rohový kop do skrumáže na malém vápně, míč se několikrát odrážel, až se dostal k Romanu Dominovi a ten ho uklidil do sítě – 6:1. Karlovy Vary již začali působit odevzdaným dojmem a Sokolov toho náležitě využíval, ač již hrál ve značně prostřídané sestavě. V 61. minutě zatáhl Domin míč do vápna, zpětnou přihrávkou našel Josefa Hudce a tento střídající hráč zvýšil na 7:1. Další zásah do karlovarské sítě přišel vzápětí. Fousek z postu obránce v 63. minutě vyslal do brejku Jakuba Vodrážku, jehož první střelu brankář ještě vyrazil, ale na dorážku již byl krátký – 8:1. Sokolov nepřestával v aktivitě. V 65. minutě vystřelil ve vápně Jaroslav Oláh a Neudert již nechal dopadnout míč do branky – 9:1. Poté zahrozili také hosté. Šejnova střela z dálky trefila tyč. V 71. minutě padl další gól. Po nakrátko rozehraném kopu našel centr Nicklase úplně volného Romana Domina, který bez problému přidal jubilejní branku – 10:1. Na bránu Varů se valil jeden útok za druhým. Jankovského průnik do pokutového území ještě gólem neskončil, ale 76. minutě Domin nahrál přesně Jakubu Vodrážkovi, který zvýšil na 11:1. Baník dohrával do konce utkání ještě inkasoval. V 85. minutě rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil Milan Gojkovič. Jeho střelu Martinec v brance Sokolov nejprve vyrazil, na následnou dorážku také reagoval zásahem, ale míč přeci jen zapadl k levé tyči - 11:2. Sokolov si i v sedmém zápase připsal vítězství. Domácí svého soupeře jednoznačně přehráli a po výsledku 11:2 si připsali další tři body do tabulky.

Trenér Tomáš Hájek: „Opět jednoznačný vývoj utkání. V prvním poločase soupeř ještě zvládal aktivně napadat a nepropadal tolik v obranné fázi, ve druhém poločase však karlovarským hráčům došly síly, díky přesným kombinacím i kvalitnímu proměňování šancí jsme neustále navyšovali skóre utkání. Ve druhém poločase také dostali příležitost všichni náhradníci, mrzí nás jen dva naprosto zbytečné góly, které jsme nemuseli obdržet při větším důrazu při napadání soupeře.“