A dorost v zajímavém utkání prohrál s Jabloncem 3:4

so 14.5., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Velmi zajímavý zápas se odehrál mezi A dorostem a Jabloncem. Baník po napínavém průběhu zápasu nakonec prohrál 3:4. Branky domácích stříleli dvakrát David Benda a jednou Lukáš Poborský. V příštím kole hraje A dorost na hřišti Bohemians 1905.

25.kolo, sobota 14.5.2011
FK Baník Sokolov - FK Jablonec  3:4  (2:3)
Branky: 22. Benda, 37. Poborský, 89. Benda - 19. Štemberk, 23. Král, 29. Pavlata, 86. Pavlata
FK Baník Sokolov: Seman - Pachta, Světlík (30. Škarda), Netáhlo (67. Riedl), Špak - Poborský, Vu, Tůma, Matějíček - Koutecký (63. Bartoš), Benda
FK Jablonec: Králíček - Podzimek, Šídlo, Barcuch, Helm - Štěpánek (46. Kopista), Linka, Pavlata, Pfeifer (80. Kozel) - Král (66. Bulíř), Štemberk

Zápas začal pěkně zhurta. Již ve druhé minutě se jablonecký útočník dostal za obranu Baníku, ale svou šanci zahodil, když mířil vedle. Baník ale také útočil. Světlík výborným obraným zákrokem začal akci, pří níž Tůma vyvezl míč, Koutecký centroval před branku, Benda na míč však nedosáhl. Jablonec poté nastřelil břevno, když před Semanem zůstal osamocený Štemberk. Akce střídala akci. Benda přiťuknul Vuovi, který l z první těsně vedle. Poté začaly šance Davida Bendy. Nejprve v 17. minutě vyhrál Koutecký hlavičkový souboj, Benda se snažil přehodit gólmana, ale ten jeho pokus vyškrábl. Následnou dorážkou útočník Baníku netrefil branku. Vzápětí pak pěkně střílel Pachta, ale střela se mezi tyče nevešla.

Fotbal nahoru-dolů pokračoval. Vu pěknou přihrávkou rozběhl Bendu, brankář vyběhl, sokolovský hráč ho oběhl, ale vzápětí trefil pouze stopera, který jako poslední stál v cestě. Jablonec pak z další akce skóroval. Na malém vápně zůstal osamocený Miroslav Štemberk a nezaváhal – 0:1.

Vyrovnat mohl Benda, jenž byl sám ve vápně, ale trefil gólmana a dorážka byla zblokována. David Benda se však přeci jen dočkal, když ho krásným pasem vyslal Pachta. Benda si tentokrát poradil a střelou vedle nohy brankáře srovnal skóre – 1:1. Jablonec však odpověděl ihned. Kristián Král se snadno dostal do vápna a prostřelil Semana – 1:2. Baník se ale nevzdával. Matějíček přeběhl obránce, zpětně nahrál Bendovi, ale ten pálil do obránce. První poločas byl velmi zajímavý a padaly branky. Bohužel další do sokolovské sítě a to z kategorie kuriózních. Seman totiž při odkopu trefil Michala Pavlatu a míč se odrazil přímo do brány – 1:3. V těchto chvílích měl Jablonec navrch a mohl přidat další gól. Štemberk však nedokázal uspět ani natřikrát. Dvakrát zasáhl Seman a jednou Tůma. Ke slovu se pak přihlásil i Baník. Jablonec zazmatkoval v obraně, Vu křižně našel naběhnutého Lukáše Poborského, který prostřelil brankáře – 2:3. Zajímavý první poločas pak ukončilo břevno Jablonce.

Ve druhé jako první zahrozil Baník. Benda postupoval na brankáře, ale z úhlu mířil nepřesně. Jablonec odpověděl vzápětí. Střela hostů proletěla těsně vedle Semanovy branky. V 64. minutě měl další šanci aktivní Benda, který po přihrávce Pachty mířil vedle. Jablonec byl neustále nebezpečný. Kobista se dostal do brejku. Před bránou zůstal volný Štemberk, ale ten pálil pouze do Semana. Poté nejlepší hráč Jablonce Michal Pavlata udělal kličku stoperovi, ale Seman vyloženou šanci chytil. Gól Kobisty z dorážky již neplatil pro ofsajd. Celý zápas se hrál ve velkém tempu a Baníku začaly ke konci utkání docházet síly, Jablonec navíc neustále hrozil. Přesto mohl Baník vyrovnat. V 80. minutě Benda dal do ulice střídajícímu Bartošovi, který šel sám na bránu. Bohužel střela sokolovského útočníka skončila vedle branky. Baník ke konci utkání zariskoval. Tůma se vysunul na hrot a Baník hrál pouze na tři obránce a to v hodně netradičním složení Škarda – Pachta - Špak. Jablonec nakonec přidal ještě jeden gól. Bulíř našel ve vápně Michala Pavlatu, který s přehledem trefil k tyči – 2:4. Domácí tým ale zápas ještě zdramatizoval. David Benda přešel přes tři hráče a překonal i brankáře. Čas na další branku již nezbyl. Baník v zajímavém zápase prohrál 3:4.

Trenér Milan Pari k utkání: "Jablonec je v současné době na druhém místě a v jarní části je vůbec nejúspěšnějším týmem. Odehráli jsme slušné utkání, kde převládal útočný fotbal. Viděli jsme mnoho branek a ještě hodně neproměněných velkých šancí na obou stranách. Několik kuriozit jako polovlastní naši branku, nebo, již při absenci stopera Vicana, že museli ze zdravotních důvodů hřiště opustit oba stopeři, a tak jsme na těchto postech dohrávali s útočníkem a záložníky. Soupeř v této přestřelce dal o branku více, proto zaslouženě vyhrál."