A dorost to zvládl a porazil Kladno!

ne 25.10., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Šlágr kola byl na pořadu dne tuto neděli, když v divizi dorostu přivítal druhý tým tabulky Sokolov první Kladno. Domácí byli před zápasem na druhé příčce vzhledem k tomu, že minulé kolo nehráli vinou nepříznivého počasí. Výhrou se mohl A dorost posunout na první pozici v tabulce. To se nakonec podařilo. Sokolov zvítězil 2:0, když oba góly vstřelil v prvním poločase. Dvakrát se trefil útočník Jaroslav Nerad.

12.kolo, neděle 25.10.2009
FK Baník Sokolov - SK Kladno  2:0  (2:0)
Branky: 10. a 39. Nerad
FK Baník Sokolov: Martinec - Burkyt, Oláh, Šaloun, Neudert (77. Nicklas) - Hudec, Vodrážka, Jankovský, Domin - Nerad, Kouba (85. Melichar)
Počet diváků: 130

Domácí Baník začal aktivněji. Hned na začátku odcentroval z pravé strany Nerad, ale Hudec musel zakončovat z těžké pozice a tak gólman Kladna bez problému kryl. Hosté zahrozili vzápětí, střela z vápna však mířila doprostřed brány a nenadělala Martincovi větší starosti. V 10. minutě se Sokolov již radoval. Neudert vyslal po levé straně dopředu Koubu, útočník Sokolova vyslal vysoký centr, který přeletěl i brankáře a Jaroslav Nerad se hlavou trefil přesně – 1:0. Ve 12. minutě mohl stejný hráč zvýšit rozdíl ve skóre. Kouba vyhrál hlavičkový souboj a rychlonohý Nerad postupoval sám na brankáře, bohužel ho ale jen nastřelil. Následně se hrálo spíše uprostřed hřiště, týmy pozorně bránily a neurodil se žádný náznak šance. Až ve 39.minutě dostal balon za obranu Jaroslav Nerad a před vybíhajícím brankářem uklidil míč do sítě – 2:0. Baník tak odcházel do šaten s nadějným dvoubrankovým vedením

Úvod druhého poločasu byl vyrovnaný. První větší příležitost si vypracoval Sokolov. Před brankou Kladna vytvořili domácí velký tlak, ale střely Hudce, Vodrážky ani Jankovského neprošly. Poté začali být více aktivnější i hosté. Žádnou větší šanci si ale nevytvořili. Martince prověřila až střela z 25 metrů, kterou sokolovský brankář v pohodě kryl. Přidat třetí gól a ukončit naděje Kladna mohl ve 72. minutě Kouba, který šel sám na brankáře. Situaci však nevyřešil nejlépe a brankáře nepřekonal. Dovršit hattrick mohl Nerad v 82. minutě. Hudec zatáhl míč do vápna, zpětnou přihrávkou předložil sokolovskému útočníkovi míč, ale chytrá střela vnějším nártem skončila jen těsně vedle tyče kladenské brány. O minutu později mohli snížit kladenští. Střelu po centru ze standardní situace ale Martinec také chytil. Martinec vyrazil i tečovanou ránu v 85. minutě na roh a další šanci si už Kladno nevypracovalo. Sokolov ve velmi důležitém zápase vyhrál 2:0 a vítězstvím se dostal do čela. Nutno podotknout, že domácí celek si vítězství si zcela zasloužil. Týmovým a dobrým taktickým výkonem, podpořeným jistým Martincem v brance, porazili dorostenci jednoho z největších soků v divizi.

V průběhu tohoto týdne přineseme rozhovor se střelcem Jaroslavem Neradem.

Trenér Tomáš Hájek:„„Absolvovali jsme velice těžké utkání s lídrem naší divizní skupiny a nutno dodat, že zápas přesahoval svou úrovní divizní parametry. Nám se zúročila náročná příprava na po všech stránkách vyspělého soupeře, kterým SK Kladno bezesporu je. Průběh utkání byl s výkyvy na jednu i druhou stranu vyrovnaný, rozhodla naše větší taktická disciplína, dále jsme byli jednoznačně nebezpečnější v útočné fázi. Rozhodl určitě první poločas, kdy jsme dokázali vstřelit dvě branky, ve druhém poločase jsme se více bránili a vyráželi do rychlých protiútoků, ovšem už bez efektu. Velmi pozitivní je také skutečnost, že všichni hráči bez rozdílu přistoupili k tomuto utkání naprosto zodpovědně a dokázali vše podřídit týmovému výkonu, i když ne všem určená taktika herně vyhovovala. I přes toto vítězství je však cesta k cíli velmi dlouhá a určitě nebude nijak jednoduchá.“