A dorost prohrál v Liberci 2:0

pá 20.8., Tomáš Bouda

L i b e r e c – Ve druhém zápase v České lize staršího dorostu nastoupil A dorost Baníku Sokolov opět venku, tentokrát na hřišti Slovanu Liberec. Nakonec v zápase Baník vyšel bodově naprázdno, když prohrál po bezbrankovém poločase 2:0. Šanci na zisk prvních ligových bodů budou mít A dorostenci v sobotu, kdy na domácí umělce přivítají Písek. Zápas začíná v 13.00 hodin.

1., středa 18.8.2010
FC Slovan Liberec - FK Baník Sokolov  2:0  (0:0)
Branky: 50. – 1:0 (pen.), 90. – 2:0
ŽK: Kočí
FK Baník Sokolov: Martinec – Benda, Tůma, Lukeš, Netáhlo – Drahorád, Vu, Váša (73. Pachta), Janota (63. Matějíček) – Kočí (77. Koutecký), Škarda (82. Vican).

Domácí Liberec začal zhurta. A dorostu se však podařilo úvodnímu tlaku odolat a postupně se Baník dostával do hry. Po neproměněné šanci Slovanu, měl gólu blízku Kočí, ale míč se zastavil na tyči. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Na začátku druhého poločasu bohužel přišla odpískaná penalta proti Baníku, kterou domácí hráč také proměnil. Sokolov tak od 50. minuty prohrával 1:0. Baník se hnal za vyrovnáním a také si vytvořil šance. Bohužel však žádná gólem neskončila. Naopak v poslední minutě Liberec znovu udeřil a dal výsledku konečnou podobu.

Trenér Milan Pari: „Domácí zahájili utkání tlakem. Ten jsme s vypětím sil přečkali a zhruba od 15 minuty jsme postupně hru vyrovnávali. Na domácí velkou šanci, kterou zlikvidoval Martinec jsme odpověděli Kočím nastřelenou tyčí.Poločas s mírnou převahou domácích tak skončil 0:0. Druhý poločas pro nás začal nešťastně. V 50‘ rozhodčí nařídil velmi přísnou penaltu. Museli jsme více otevřít hru a tlačit se do útoku. Začali jsme si vytvářet šance. Blízko k vyrovnání měl Drahorád, který se po centru Janoty ocitl sám před brankářem. Toho sice prostřelil, ale v brance ho zastoupil domácí obránce. V dobrém náběhu za obranu se dostali Váša, Škarda, Kočí, ale ani jeden neskóroval. Domácí hrozili z brejků a šance jim vychytal výborný Martinec. V samotném závěru, kdy jsme vsadili vše na útok i vysunutím stopera Tůmy do útoku, nám domácí z brejku dali druhý gól a rozhodčí hned utkání ukončil. Výkon stále není ideální, ale jisté zlepšení, především ve druhém poločase, hráči předvedli.“