A dorost poprvé bodoval, vyhrál v Mostě

po 30.8., Tomáš Bouda

M o s t – Ve čtvrtém kole České ligy se A dorost poprvé dočkal bodového zisku. Baník totiž vyhrál na hřišti Mostu 0:2 po bezbrankovém poločasu. Branky Baníku stříleli Luboš Matějíček a Michal Drahorád, jenž proměnil pokutový kop. V pátém kole hraje A dorost doma. V sobotu od 13.00 hodin nastoupí Baník proti Kladnu, které v loňském ročníku také nastupovalo v divizi.

4., neděle 29.8.2010
FK Baník Most B - FK Baník Sokolov  0:2  (0:0)
Branky: 49. Matějíček, 64. Drahorád
FK Baník Sokolov: Martinec – Pachta, Tůma, Janota, Netáhlo (67. Váša) – Drahorád (81. Vican), Benda, Vu, Panajotov (65. Koutecký) – Kočí (86. Škarda), Matějíček.

Baník si od začátku utkání vypracoval převahu, kterou měl po většinu zápasu. Hráči se dostávali i do šancí, ale gól v prvním poločase nepadl. Až po změně stran se prosadil Luboš Matějíček, jenž zakončoval po rohovém kopu Radka Panajotova – 0:1. V 64. minutě Baník vstřelil i uklidňující gól. Ve vápně byl faulován Dominik Vu a Michal Drahorád penaltu proměnil – 0:2. Do konce zápasu již další branka nepadla a tak si A dorost odvezl z Mostu zasloužené vítězství a první tři body.

Trenér Milan Pari: „Celé utkání bylo v naší režii. Konečně se nám dařila naše hra, do zlepšeného pohybu se vrátila i kombinace a již v prvním poločase jsme měli šance, které měli skončit brankami. Ve druhém poločase pokračovala naše převaha a další šance.Jsme rádi, že se nám dvakrát podařilo skórovat. Utkání jsme vyhráli zaslouženě."