A dorost nastřílel Motorletu pět gólů

po 6.6., Tomáš Bouda

P r a h a – Vysokého vítězství 5:0 dosáhli A dorostenci Baníku Sokolov na hřišti čtrnáctého celku tabulky Motorletu Praha. Hattrick v zápase zaznamenal David Benda. Po jedné brance vstřelili Martin Špak a Milan Koutecký. Vítězstvím se Baník dostal před svého soupeře. Další zápas hraje A dorost již tuto středu. Netradičně od 11.00 hodin přivítá Baník na svém hřišti Viktorii Plzeň B.

28.kolo, sobota 4.6.2011
Motorlet Praha - FK Baník Sokolov  0:5  (0:3)
Branky: 3. Benda (Tůma), 13. Benda (Koutecký), 45. Špak, 48. Benda (Škarda), 66. Koutecký (Benda)
FK Baník Sokolov: Martinec –Škarda, Světlík, Netáhlo, Špak – Poborský, Vu, Tůma, Pachta - Benda, Koutecký
Náhradníci: Strnad, Vican, Kravar, Sláma
Chyběli : Janota, Váša, Matějíček a Seman – zranění, Riedl – nemoc, Bartoš – ukončil sezónu

Do zápasu vstoupil Baník výborně. Již ve třetí minutě utekl David Benda domácí obraně a poslal Sokolov do vedení. O deset minut později si ten samý hráč akci zopakoval a opět byl úspěšný – 0:2. Účet prvního poločasu uzavřel ve 45. minutě Martin Špak, který se trefil z přímého kopu.

I vstup do druhé půle se Baníku vyvedl. Byl to znovu David Benda, jenž po centru Škardy vstřelil svůj třetí gól a hosté vedli 4:0. Pátou branku pak vstřelil Milan Koutecký v 66. minutě po asistenci aktivního Bendy. Baník zvítězil na hřišti Motorletu 5:0

Trenér Milan Pari: „Měli jsme dobrý úvod. Konečně jsme využili hned první šance. Benda dvakrát utekl obraně a s přehledem skóroval. Poté přišlo trochu polevení a hra neměla tempo, jaké jsme si představovali. Další šance se neproměnili a i domácí se pokusili ohrozit naší branku. V poslední minutě prvního poločasu skóroval Špak z přímého kopu. I úvod do druhého poločasu nám vyšel. Centr Škardy proměnil hlavou Benda. Poté se již hrálo celkem v poklidu, tempo bylo ve vedru již nízké, domácí se snažili upravit výsledek, ale byl to opět Benda, který utekl obraně a přesnou přihrávkou našel Kouteckého před prázdnou brankou.“