A dorost na úvod prohrál na Slavii

út 17.8., Tomáš Bouda

P r a h a - Do vytoužené České ligy staršího dorostu vstoupily A dorostenci Baníku Sokolov. Hned na úvod čekal Baník velice těžký soupeř v podobě rezervy pražské Slavie, která by měla patřit k favoritům soutěže. V samotném utkání byl úspěšnější domácí tým, který porazil naše dorostence 6:1 po poločase 4:0. O jedinou branku Baníku se postaral Radek Panajotov . V dalším kole hraje A dorost již tuto středu na hřišti Liberce.

2., neděle 15.8.2010
SK Slavia Praha "B" - FK Baník Sokolov  6:1  (4:0)
Branky: 10. - 1:0, 15. – 2:0, 18. – 3:0, 26. – 4:0, 73. Panajotov (Vu) – 4:1, 75. – 5:1, 77. – 6:1
FK Baník Sokolov: Martinec – Vican, Tůma (46. Panajotov), Lukeš, Benda – Drahorád, Vu, Janota (70. Beran), Váša, Matějíček (46. Škarda) – Kočí (78. Koutecký)

Již od začátku bylo zřejmé, na jak kvalitního protivníka sokolovští dorostenci narazili. Slavia měla výborný začátek a Baníku inkasoval první branku již v desáté minutě. O pět minut později Baník prohrával již 2:0. To ale nebylo vše. V 18. minutě přidali slávisti třetí branku a vedli již tříbrankovým rozdílem. Aby toho nebylo málo, tak přišla 26. minuta a po čtvrté brance bylo prakticky o vítězi jasno. Do druhého poločasu provedl trenér Pari několik změn. Hra Baníku se zlepšila a hráči si vypracovali i některé šance (např. Kočí trefil břevno). Premiérové branky v České lize dorostu se Baník dočkal v 73. Minutě. Byl to Radek Panajotov, jenž skóroval po rohovém kopu. Jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Hráči Slavie přidali v 75. a 77. minutě další dva góly a upravili skóre zápasu na konečných 6:1.

Trenér Milan Pari: „Do utkání jsme šli s cílem přečkat úvodní nástup domácích. To se nám vůbec nepovedlo. Od úvodního hvizdu byla vidět na hráčích veliká nervozita a domácí toho dokonale využili. Naše chyby potrestali v 10,15 a 17 minutě a první poločas tímto jasně vyhráli. Ve druhém poločase jsme se osmělili a hru částečně vyrovnali. Přišli i šance, tu největší měl Kočí, když se řítil sám na brankáře, ale trefil pouze břevno. V 73‘ Panajotov po rohovém kopu prostřelil skrumáž a snížil. Domácí odpověděli 2 góly a zápas se poté již dohrával v klidu v režii domácích hráčů. Domácí vyhráli zaslouženě, my jsme utkání vůbec nezvládli."