V generálce na ligu si baníkovci připsali výhru nad Vlašimí

so 28.2., Lukáš Švéda

V l a š i m - Baník se s Vlašimí utkal na podzim dvakrát. Ve Vlašimi remizoval 1:1, v sokolovské odvetě pak zvítězil 2:0. A vítězně dopadl pro baníkovce i dnešní přípravný duel, který byl pro oba celky generálkou na start jarní části FNL. V zápase padl jediný gól, jehož autorem byl ve 29. minutě Rostislav Šamánek.

příp., sobota 28.2.2015
FC GRAFFIN Vlašim - FK Baník Sokolov  0:1  (0:1)
Branky: 29. Šamánek
ŽK: 75. Simerský
FC GRAFFIN Vlašim: Fendrich – Nový, Štochl, Breda (66. Simerský), Starý – Radoš (57. Veselý), Vebr (60. Petrů), Průcha, Gebert, Barák – Matějka (46. Hejný)
FK Baník Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček (75. Kucalas), Hofmann, Urma (85. Tvrzník) - Vrtělka, Vaněček (60. Dřížďal) - Kosak, Šamánek, Pouček (75. Koubek) - Přeučil (46. Hrubý)

V posledním přípravném zápase před startem druholigového jara změřili svěřenci Daniela Šmejkala své síly a formu s fotbalisty Vlašimi. Zápas začaly oba týmy aktivně, v úvodních minutách si vypracovaly několik možností ze standardních situací. Do první větší šance se dostal domácí Radoš, ale zakončení se mu naštěstí pro Baník nepovedlo. Ve 22. minutě domácí opět zahrozili, když závar před brankou Jaroslava Belaně zakončil tvrdou střelou Vebr, jenže jeho pokus nakonec prosvištěl jen nad břevnem. Běžela 29. minuta, když se baníkovci ujali vedení. Kosak utekl po levé straně, před vybíhajícím Fendrichem poslal míč Rostislavovi Šamánkovi a ten jej dokázal dopravit do brány - 0:1! Krátce před přestávkou vstřelil tentýž hráč druhý gól, který však kvůli ofsajdu rozhodčí neuznal.

V průběhu druhého poločasu trenéři obou týmů často střídali, v dresu Baníku se představili Hrubý, Dřížďal, Kucalas, Koubek a Tvrzník. Vlašim mohla vyrovnat zásluhou střídajícího Hejného, který postupoval sám na Belaně, ale sokolovský gólman vytasil pohotový zákrok! Středočeši se ve druhém poločase marně snažili dobýt branku Baníku, jejich útočná snaha byla bezzubá. A protože ani baníkovci nenašli recept na soupeřovo obranu, zápas skončil těsným vítězstvím Sokolova 1:0. První mistrovské utkání odehrají Západočeši v sobotu 7. března, kdy nastoupí od 15 hodin na hřišti olomoucké Sigmy.