Divoká přestřelka ve druhém poločase přinesla remízu s Chomutovem 3:3

FK Baník Sokolov - FK Chomutov  3:3  (1:0)
Branky: 9. Vaněček, 68. Šamánek, 78. Dřížďal - 48. Česlák, 56. Boček, 75. Kolev
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Hrubý (46. Blažek), Vondráček (46. Mestl), Hofmann (46. Dřížďal), Urma - Čada, Machek (46. Vrtělka) - Vaněček (46. Šamánek), Dvořák II., Kosak - Přeučil
FK Chomutov: Zaťko (46. Tvrdoň) – Hyneš (60. Šefirovič), Kubík, Bohata, Grubiša – Kravar, Doksanský (60. Kolev) – Strada (60. Awuku), Česlák (60. Dolejška), Klimeš (46. Pikl) – Boček
Počet diváků: 100

K poslednímu domácímu přípravnému utkání si mužstvo trenéra Šmejkala pozvalo třetiligový Chomutov. V dresu Baníku se objevilo trio nově příchozích hráčů. Urma, Kosak a Přeučil odehráli celé utkání, Kratochvíl se po návratu z reprezentační akce U19 do zápasu nezapojil. První poločas odehrál uzdravený stoper Hofmann, naopak čtveřice Benda, Kucalas, Pouček a Belaň zápas vynechala.

Dobré počasí posledních dnů umožnilo utkání odehrát na přírodní trávě. V zimní přípravě netradiční terén dělal oběma celkům potíže při snaze o kombinační hru. Baník začal aktivně, už po pár minutách vysunul Přeučil Vaněčka, ale ten z velkého úhlu gólmana Zaťka nepřekvapil. Na druhé straně se řádně zapotil brankář Dvořák, který pohotovým zákrokem zneškodnil gólovou hlavičku hostů. V 9. minutě se baníkovci ujali vedení. Ostrý pokus Urmy z levého křídla doletěl na vzdálenější tyč, kam skluzem dojel David Vaněček a usměrnil balón do sítě - 1:0. Po dvaceti minutách hry se po souhře Kosaka s Přeučilem ocitl míč znovu v chomutovské bráně, leč kvůli ofsajdu branka platit nemohla. Chvíli na to střílel pěkně Urma, jeho rána však s pomocí gólmana hostů skončila na tyči.

Chomutovští chtěli být rovnocenným soupeřem, což dokázali po půlhodině hry, kdy rychlý kontr do otevřené obrany Baníku skončil jen střelou mimo. To samé platilo i o tvrdém pokusu hostujícího Česláka o pár minut později. A jelikož další akce i standardky Baníku vážným ohrožením chomutovské brány neskončily, první poločas skončil 1:0.

Do druhého poločasu poslal trenér Šmejkal hned pětici nových hráčů, trenér soupeře Robert Vágner také během druhé půle protočil sestavu. Celé utkání odehrál v chomutovském dresu Matěj Kravar, který bude ve třetiligovém celku na jaře hostovat. Oproti první půli nabídl ten druhý gólové hody.

Krátce po změně stran musel být v permanenci brankář Dvořák, který opět zlikvidoval gólovou šanci soupeře. Ve 48. minutě už kapituloval, když se ke střele dostal Česlák a s pomocí levé tyče srovnal na 1:1. A to nebylo vše. O osm minut později si na centr z pravé strany naskočil nestárnoucí Martin Boček a umístěnou hlavičkou poslal Severočechy do vedení - 1:2! Vyrovnat se pokusil střídající Šamánek, ale jeho nůžky střihly po hodině hry pouze vedle. V 68. minutě už se ale tentýž hráč dočkal. Rohový kop Přeučila do brány dokázal gólman Tvrdoň vyrazit jen před Šamánka, který už měl zblízka jednoduchou pozici - 2:2!

Odpovědět mohl chomutovský Pikl, který se na prahu 70. minuty objevil ve dvou velkých příležitostech, ale ani jednou Dvořáka nepřekonal. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho. Už o sedm minut později si Chomutov znovu strhl vedení na svou stranu. Po nedůrazném odkopu baníkovců se míče chopil Kolev a jeho technický obstřel Dvořáka zapadl přesně k levé tyči sokolovské brány - 2:3. Gólový náskok třetiligového mužstva však baníkovci opět dohnali. Běžela 78. minuta, když si na ideální centr od pravé lajny naběhl sváteční střelec František Dřížďal, zavěsil se do vzduchu a poslal míč do chomutovské brány - 3:3. Deset minut před koncem se ještě dalším skvělým zákrokem blýskl Dvořák a i díky němu skončilo přípravné utkání remízou 3:3.