Baník vyhrál v Domažlicích 2:5 a postupuje do druhého kola poháru

so 24.7., Tomáš Bouda

D o m a ž l i c e - V prvním kole Ondrášovka Cupu nastoupil Baník na Městském stadionu Střelnice v Domažlicích. Domácí tým v předkole poháru porazil Citice vysoko 9:0. V dnešním utkání začal lépe Baník, když se v 11. minutě podařilo skórovat Davidovi Vaněčkovi. Jenže o sedm minut později se trefil domácí Petr Mužík a Jiskra vyrovnala. Naštěstí ve 38. minutě poslal Baník do vedení Jaromír Šilhan a do konce poločasu přidal Baník ještě jeden gól, když ve 41. minutě proměnil pokutový kop Miroslav Podrazký. Baník po prvním poločase vedl 1:3. Ve druhé půli přidal čtvrtou branku Oleg Duchnič. Avšak i domácí vstřelili v druhém poločase druhou branku a byl to znovu Petr Mužík. Do konce utkání se stav měnil ještě jednou, když skóroval Jiří Mlika. Baník tak po výhře 2:5 postupuje do druhého kola poháru.

Pohár, sobota 24.7.2010
TJ Jiskra Domažlice - FK Baník Sokolov  2:5  (1:3)
Branky: 18. Mužík, 65.Mužík - 11. Vaněček, 38. Šilhan, 41. Podrazký (pen.), 55. Duchnič, 90.Mlika.
Rozhodčí: Paták - Zlámal, Lhoták
TJ Jiskra Domažlice: Mleziva - Strejc, Tesař, Cihlář, Bauer, Mužík, Braun, Bárta, Donko, Leitl, Bahleda
FK Baník Sokolov: Bertelman - Šmerda (46. Blažek), Knakal, Kura, Hanzlík - Podrazký, Javorský, Pilař, Vaněček (70. Dittrich) - Šilhan (78. Mlika), Duchnič.
Počet diváků: 750

Do utkání postavil trenér Purkart poměrně očekávanou sestavu. Do branky se postavil Bertelman a v útoku dostali příležitost Šilhan s Duchničem. Od začátku bylo k vidění klasické pohárové utkání mezi týmy z odlišných soutěží. Domácí Jiskra se totiž prezentovala bojovným a obětavým výkonem. Baník byl naopak fotbalovější a měl územní převahu. Domažlice však hrály také aktivně. Jakmile získali míč, snažili se rychle přejít do útoku.

Favorit utkání začal velmi dobře. V 11. minutě se podařilo skórovat nejlepšímu hráči minulé sezony Davidovi Vaněčkovi - 0:1. Baník tak vstřelil uklidňující první gól. Jenže vedení Baníku nevydrželo dlouho. Domácí tým ukázal, že také umí střílet branky a v 17. minutě domažlický Petr Mužík vyrovnal – 1:1.

V závěru první půle konečně začal Baník těžit z územní převahy. Nejprve prokázala svůj střelecký um akvizice z Kladna Jaromír Šilhan – 1:2. Ve 40. minutě byl pak zbytečným faulem ve vápně podražen Duchnič a rozhodčí odpískal pokutový kop. K němu se postavil již tradiční exekutor Miroslav Podrazký a poslal Baník do dvoubrankového vedení.

Baník si tak do druhého poločasu odnášel dvoubrankový náskok, který si vypracoval až v závěru prvního poločasu.

Druhé půle začala pro Baník také dobře. Sokolovští hráči měli i nadále územní převahu a odměnou byla branka v 55. minutě, kdy se trefil i druhý útočník Oleg Duchnič. Baník vedl 1:4. Domažlice však nepřestaly hrát a snažily se být i nadále aktivní. V 65. minutě se domácí radovali, když vstřelili svůj druhý gól. Střelcem byl znovu Jiří Mužík, tentokrát však z přímého kopu.

Vstřelená branka domácí celek ještě více povzbudila a Domažlice se snažily o další zkorigování. Hráči Jiskry si vypracovali několik standardních situací, ze kterých mohli skórovat, naštěstí se tak nestalo. Drama se nakonec nekonalo a v závěru zápasu přidal Baník ještě pátou branku. Tu vstřelil třetí z útočníků Jiří Mlika.

Baník tak v prvním kole Ondrášovka Cupu zvítězil 2:5 a ve druhém kole se střetne s dalším divizním týmem se Sencem Doubravka. Tento plzeňský tým porazil včera Chrást 1:3.

Zápasu byl tradičně přítomen i sportovní ředitel FK Baník Sokolov Vítězslav Hejret: „Celkově je vítězství zasloužené. Potvrdilo se však, že pohárová utkání částečně smazávají určité rozdíly ve výkonnosti. Byli jsme ale celý zápas lepším celkem a zaslouženě jsme postoupili.“