Ve Zlíně se nám nedaří. Tentokrát jsme ševcům podlehli 0:3

so 13.9., Lukáš Švéda

Z l í n - Stává se tradicí, že zápasy Baníku a Zlína provází nepřízeň počasí. I utkání 6. kola tohoto ročníku FNL se totiž odehrávalo na promáčeném trávníku. Lépe se s podmínkami poprali domácí, které už v 5. minutě poslal do vedení Živulič. Tentýž hráč přidal po změně stran druhou branku, když zblízka překonal Dvořáka. V 63. minutě využili domácí rychlý brejk, který zakončil přesnou střelou Železník. Baníkovci recept na zlínskou obranu nenašli, a tak svému soupeři podlehli 0:3.

6.kolo, sobota 13.9.2014
FC FASTAV Zlín - FK Baník Sokolov  3:0  (1:0)
Branky: 5. a 59. Živulič, 63. Železník
ŽK: 43. Benčík, 44. Chmelo, 74. Poznar - 34. Dvořák II., 44. Ouedraogo, 77. Červenka
Rozhodčí: Váňa – Pilný, Zeman
FC FASTAV Zlín: Dostál - Malý, Hubáček, Pazdera, Benčík - Holík (56. Višněvský), Diego Živulič, Hájek, Železník - Chmelo (65. Poznar), Kurtin (83. Malcharek)
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal - Čada, Ouedraogo - Machek, Dvořák II., Pouček - Červenka (80. Šamánek)
Počet diváků: 1383

V obranné čtveřici Baníku se od první minuty objevil uzdravený Vondráček, v záložní formaci pak místo Vrtělky nastoupil Machek. Ve Zlíně vytrvale a vydatně pršelo, a tak na hráče obou týmů čekal promáčený terén. Ve vzájemných utkáních obou týmů se z toho stává nemilá tradice.

S nepříznivými podmínkami si lépe poradili domácí ševci, kteří se po několika málo minutách ujali vedení. Běžela 5. minuta, když Benčíkův centr sklepl Chmelo na střelu Diegovi Živuličovi a nová posila Zlína otevřela přesnou střelou k tyči skóre - 1:0. Baníkovci se snažili o odpověď, ale více nebezpeční byli domácí hráči. Velkou roli v tom měl Železník, který nejprve chtěl vyzvat ke skórování Kurtina, posléze jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče brankář Dvořák. Postupem času začínala být kombinace Baníku účinnější a i svěřenci Daniela Šmejkala si vytvořili šance.

Po pětadvaceti minutách hry propadl dlouhý aut až před Marka Červenku, který pohotově zamířil jen kousek nad zlínské břevno. Ve 32. minutě měl velkou příležitost na kopačce Jakub Dvořák II., kterému naservíroval míč před bránu Pouček, ale sokolovský záložník Dostála nepřekonal. V závěru poločasu zahrával Zlína několik rohových kopů za sebou, ale na defenzívu Baníku nevyzrál. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

Ve druhém poločase se dlouhé minuty hrálo ve středu hřiště. Až po necelé hodině hry si na míč ze strany naběhl Diego Živulič a opět překonal Dvořáka - 2:0. Snížit mohl o necelé dvě minuty později Červenka, ke kterému prodloužil míč Ouedraogo, ale proti sokolovskému útočníkovi se zaskvěl brankář Zlína. V 63. minutě zasadil třetí ránu Baníku kapitán domácích Železník. Baníkovci ze standardky nezahrozili a rychlý brejk ševců zakončil úspěšnou trefou zmiňovaný Železník.

Západočeši po dvou rychle inkasovaných gólech nedokázali vytvářet nebezpečné situace před zlínskou brankou, domácí nemuseli řešit žádnou větší příležitost Baníku a dovedli utkání do vítězného konce. Naopak baníkovci prohráli podruhé v řadě a opět neskórovali. Zlínský stadion tak pro nás znovu zůstal zakletý. Příští týden hrajeme konečně doma, o tři body se porveme s Varnsdorfem.