V Opavě jsme vybojovali bod za bezbrankovou remízu

so 15.11., Lukáš Švéda

O p a v a - Na hřišti staronového účastníka Fotbalové národní ligy se Baníku v posledních sezónách dařilo. A i tentokrát sokolovští fotbalisté neprohráli. Sice neproměnili své šance, ale soupeři také nepovolili skórovat, a tak v utkání 15. kola vydolovali ve Slezsku jeden bod za výsledek 0:0.

15.kolo, sobota 15.11.2014
Slezský FC Opava - FK Baník Sokolov  0:0  (0:0)
Branky:
ŽK: 67. Svatonský - 4. Pouček
Slezský FC Opava: Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, Čelůstka – Metelka – Svatonský (86. Vavřík), Grussmann (74. Horka), Schaffartzik – Machálek (80. Mrázek), Kuzmanović
FK Baník Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Machek - Vaněček (73. Dřížďal), Dvořák II., Pouček (88. Kucalas) - Šamánek (80. Červenka)
Počet diváků: 1823

V Opavě dostala příležitost stejná sestava, jaká nastoupila před týdnem doma proti Ústí nad Labem. Na střídačku však už usedl kanonýr Marek Červenka, který v utkání nastoupil na posledních deset minut. Proti Baníku vyběhli od první minuty všichni tři exbaníkovci Dvorník, Metelka a Kuzmanović.

Opavští začali doma aktivně, zpočátku zlobil sokolovskou obranu Machálek. Už v 6. minutě si velkou šanci vypracoval Kuzmanović, který po vyražené střele Schaffartzika pálil zblízka na bránu Baníku, ale naštěstí pro hosty trefil jen Belaně. Slezané se i nadále snažili být nebezpečnější než baníkovci a ve 22. minutě se jim opět povedla jedna akce. Čelůstka se po narážečce s Grussmannem dostal až před Belaně, ale pak jej sokolovský gólman skvěle vychytal.

O rychlou odpověď se o dvě minuty později postaral Šamánek, který běžel sám na Květona, ale překonat se mu jej nepodařilo. Sedm minut před koncem první půle se stejný hráč dostal do další velké šance, jenže hlavičku směřující do brány odvrátil z brankové čáry Dvorník. Po změně stran se do první příležitosti prodrali domácí, ale Machálek na Belaně nevyzrál. Baníkovci důsledně bránili a opavští fotbalisté marně hledali cestu k ohrožení Belaňovy brány. Z ojedinělého útoku mohl zahrozit hlavou kapitán David Čada, jenže jeho nevýrazný pokus Květon lapil. Více než osmnáct set diváků pak marně čekalo na nějakou větší šanci, a tak se oba týmy rozešly smírně bez branek a do tabulky si připsali po jednom bodu.

Podzimní část tohoto ročníku zakončí svěřenci kouče Šmejkala v sobotu 22. listopadu, kdy na domácím trávníku přivítají fotbalisty Vlašimi.