Úvod sezony přinesl Baníku bod proti Táborsku

so 2.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Baník v dnešním dopoledni odstartoval svoji devátou sezonu v druhé nejvyšší fotbalové lize u nás. A na úvod soutěže čekal tým Daniela Šmejkala soupeř z kategorie nejtěžších. Na západ Čech totiž přijelo Táborsko. V prvním poločase byl Baník lepším týmem a diktoval tempo hry. Branku však početná návštěva neviděla. Góly padaly až ve druhé části hry. Hned v 50. minutě poslal hosty do vedení Antonín Presl. Baník poté dlouho bušil na obranu Táborska. Vyrovnání však nepřicházelo. Vysvobození přišlo až v 78. minutě, kdy se trefil novic v dresu Baníku Marek Červenka. Utkání s Táborskem tak skončilo 1:1.

1.kolo, sobota 2.8.2014
FK Baník Sokolov - FC MAS Táborsko  1:1  (0:0)
Branky: 78. Červenka - 50. Presl
ŽK: 60. Hofmann - 58. Přeučil
ČK:
Rozhodčí: Váňa – Kříž, Melichar, delegát Svoboda
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček (5. Kucalas), Hofmann, Dřížďal (K) – Čada, Vrtělka – Machek, Šamánek (61. Ouedraogo), Pouček (82. Dvořák II.) – Červenka
FC MAS Táborsko: Toma – Kotrba, Mráz (K), Ciferský, Divíšek – Šiml – Presl (86. Nečický), Kočí (69. Tusjak), Javorek, Traore (46. Džafič) – Přeučil
Počet diváků: 1250

První poločas: Šance na obou stranách, branky žádné

První vteřiny nové sezony nezačaly pro Bank vůbec dobře. Hned v 1. minutě se totiž při odvracení centru na polovinu Baníku nešťastně srazili domácí stopeři Hofmann s Vondráčkem. Nechtěný střet otřásl oběma našimi hráči, hůře však dopadl Zbyněk Vondráček. Ten musel pro zlomeminu v obličeji střídat a jeho místo zaujal Panajotis Kucalas. Nepříjemá chvíle ale baníkovci neotřásla a domácí byli aktivnější. Ve 12. minutě vyslal Dřížďal kolmici na Marka Červenku, který se elegantně obtočil kolem stopera hostí a svojí přízemní střelou jen těsně minul Tomovu branku. Domácí diktovali tempo hry i v dalších minutách a často ohrožovali svatyni hostí. Standa Hofmann ale ve dvou hlavičkových šancích v krátkém sledu neuspěl. Po půlhodině poprvé zahrozili i hosté. K centru z pravé strany se totiž dostal Vojtěch Přeučil a hned hlavičkoval. Jeho pokus však mířil přímo do rukavic brankáře Belaně. Ve zbytku prvního poločasu se obraz hry vyrovnal a i hosté se dostávali do nebezpečných kombinací na půlce domácích. Ani jeden z týmů však nebezpečnou akci nevymyslel a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Utkání nakonec skončilo zaslouženou remízou

Druhý poločas začal pro baníkovce nejhorším možným způsobem. Z pravé strany přiletěl do vápna Baníku nebezpečný centr, který poslal před brankáře Belaně Přeučil. Po jeho přiklepnutí se do zakončení dostal Antonín Presl a poslal hosty do vedení. Táborsko tak v 50. minutě využilo jednu ze svých ojedinělých šancí. Na nepříznivý stav domácí kouč Šmejkal zareagoval střídáním. V 61. minutě odešel ze hřiště Rošta Šamánek, kterého nahradil Ismael Ouedraogo. V 63. minutě se Baníku naskytl rohový kop. Ten však zůstal nevyužit. V 69. minutě bylo před brankou hostí pořádně horko. To Machek centroval zprava na kopačky Kucalase, který ale ve slibné příležitosti golmana Tomu překonat nedokázal. O pár chvil později bylo dusno i na druhé polovině. Belaň totiž ve stylu Manuela Neuera vybíhal proti dlouhému balonu, hostující Presl však byl u balonu dříve a chytrým lobem těsně minul odkrytou baníkovskou branku. A tak se mohla spustit vlna emocí v řadách domácíh hráčů. V 78. minutě totiž hostující stopeři vyrobili obrovskou hrubici, po které nově příchozí Ismael Ouedraogo vybojoval balon, posunul jej před branku Markovi Červenkovi a ten vyrovnal na 1:1! Vyrovnaný stav mohl zrušit hostující Džafič, který se zčistajasna zjevil před Belaňem. Ve svojí tutovce ale mířil těsně vedle. Baník tak v úvodním zápase sezony remizoval s Táborskem 1:1.