U15 nestačili na Spartu

ne 9.11., Jan Kašpar

P r a h a - Proti silné Spartě se U15 neprosadili a z Prahy si odvezli porážku 0:4.

13.kolo, sobota 1.11.2014
AC Sparta Praha - FK Baník Sokolov  4:0  (1:0)
FK Baník Sokolov: Šmejkal – Procházka, Byrtus, Žilák, Brus, Čermák, Rustler, Václavík, Steiner, Heřmánek, Botev, Dotzauer, Jílek

Trenér František Krejčí: „Sparta je v této věkové kategorii bez konkurence a s přehledem vede žákovskou ligu. O tom, kdo je favoritem tohoto utkání proto nemohlo být pochyb. Navíc v našem mužstvu chyběli hned čtyři hráči, kteří by naší hře jistě pomohli. Jenže mladí baníkovci ani tak nechtěli být snadnou kořistí a od začátku příkladně bojovali a ani mezihra nebyla špatná a měla svou kvalitu. Jen útočná fáze se nám moc nevedla a tak jsme branku soupeře ohrožovali jen sporadicky. Výsledkem bylo, že první poločas lepší domácí vedli jen o jednu branku, což vzhledem k průběhu bylo pro nás lichotivé, nicméně za bojovnost a snahu si to baníkovci zasloužili, protože si domácí moc příležitostí nevytvořili. Spíše hrozili poměrně nepřesnými střelami a ze standartních situací. Ani druhý poločas nezačal pro nás špatně a my jsme několikrát ohrozili domácí branku. Domácí favorit nakonec přece jen další branky přidal po našich individuálních a trochu zbytečných chybách a zaslouženě zvítězil. Přesto musím hráče jednoznačně pochválit za to, jakým nebojácným způsobem se v Praze presentovali. Rozhodně jsme se neuchýlili k odkopávání míčů a snažili jsme se hrát, soupeř ale naše chyby dokázal potrestat. I v dalším utkání hráči potvrdili výkonnostní posun a někteří hráči se navíc presentovali velmi dobrých herním výkonem.“