U15 doma podlehli Plzni

st 17.9., Josef Mihalík, Jan Kašpar

S o k o l o v - S plzeňskou Viktorií se doma utkali nejstarší hráči Baníku v žákovských kategoriích. Svěřenci trenéra Schneidera ale Plzni podlehli 3:8.

6.kolo, neděle 14.9.2014
FK Baník Sokolov - FC Viktoria Plzeň  3:8  (2:4)
Branky: 2x Štursa, Dotzauer
FK Baník Sokolov: Süttö – Deme (60. Václavík), Stolec, Burda, Dlouhý (37. Synek) – Hůrka (40. Dolejší) – Shorný (54. Sozanský), Šulc, Dotzauer, Fišer - Štursa

Příjemný až šokující začátek, ale neslavný konec. Mladí Sokolováci drtivým nástupem do utkání zmrazili soupeře z Plzně a po čtvrthodině hry nečekaně vedli 2:0. Další průběh zápasu české žákovské ligy kategorie U15 už ale tak příznivý nebyl. Viktoriáni brzy skóre otočili a pak přidávali další góly. Sokolovští žáci podlehli Plzni vysoko 3:8 a nadále se krčí na dně prvoligové tabulky. Těžký přetěžký je start mladých baníkovců do letošního ročníku nejvyšší republikové soutěže žáků. Bojovat však budou odhodlaně dál.

Baníkovci přečkali úvodní gólovku soupeře, kterou zblízka neproměnil Lávička, a pak už drtivým nástupem udeřili sami.

V 9. minutě unikl a odcentroval míč zprava Štursa přesně proti noze Dotzauerovi, který ranou po zemi k tyči otevřel skóre utkání pěkným gólem na 1:0.

Pět minut nato předvedl kapitán týmu Baníku Ondřej Štursa další parádní samostatnou akci. Na půli hřiště vybojoval míč, unikl všem a přesnou křížnou ranou zleva o vzdálenější tyč do sítě zvýšil stav zápasu na slibných 2:0. Tohle nadějné vedení však dlouho nevydrželo.

V 19. minutě přišla vtipná akce hostí zakončená gólem. Dlouhý pas z obrany pustil Šulc na vlevo nabíhajícího Žižku, který obloučkem zpoza vápna přes vybíhajícího brankáře snížil na kontaktních 2:1.

Ve 27. po akci a centru Šulce vypálil skrytou ránu Kepl a vyrovnal na 2:2.

Pak už Plzeňáci přidávali další slepené góly. Ve 34. propadl míč k Lávičkovi, který střelou z malého vápna otočil skóre na nepříznivých 2:3 a minutu nato z podobné akce dal Šulc gól na poločasových 2:4. A s domácími to bylo zlé. Tyhle dva góly na cestu do šatny otřásli sebevědomím baníkovců, víra ve vlastní síly a schopnosti jako by z nich vyprchala.

Dokonalý obrat pokračoval i krátce po změně stran. Ve 36. po centru zprava vypálil Žižka a po jeho druhém gólu to bylo 2:5.

Ve 39. došlo k faulu ve vápně Baníku a Uzlík z pokutového kopu zvýšil na 2:6. Chvíli poté se zadařilo i domácím. Po chybném výkopu brankáře zachytil míč Štursa, kličkou se zbavil obránce a přesnou ranou snížil na 3:6.

Další góly v téhle přestřelce už přidávali jen Plzeňáci. V 50. došlo k chybě na levé straně obrany Baníku a Šulc, rovněž svým druhým gólem, snadno skóroval na 3:7. Duel byl rozhodnutý. V 61. ještě střídající Vodrážka přidal plzeňskou pečeť na konečných 3:8 a zbývajících devět minut už se dohrálo v poklidu.

Zaslouženě vítězná Plzeň se vyšvihla do popředí tabulky, Baník je zatím v jejím suterénu.

Trenér Petr Schneider: „Do utkání jsme neměli špatný vstup a po dvou povedených brejkových situací jsme vedli 2:0. Od té doby ale byl na hřišti jenom jedem tým. Viktorka nás začala přehrávat hlavně v křídelních prostorech, kde jsme byli pomalí a nedůrazní. Následně nám chodily centry před branku a z toho padaly branky. Vítězství Plzně je naprosto zasloužené.“