Tři góly ve druhém poločase a Baník veze z Pardubic vítězství 3:0!

so 27.9., Lukáš Švéda

P a r d u b i c e - Trenér Šmejkal poslal do utkání proti nejlépe bránícímu týmu ligy totožnou sestavu jako před týdnem proti Varnsdorfu. V prvním poločase měl nejblíže ke gólu už v 7. minutě Lukáš Pouček, jenže míč poslal pouze do tyče. Ve druhé půli už baníkovci síť doposud neporaženého týmu rozvlnili. V 59. minutě se tečovanou střelou prosadil Vondráček, v 74. minutě střídající Vaněček a v poslední minutě potvrdil zisk tří bodů Hofmann.

8.kolo, sobota 27.9.2014
FK Pardubice - FK Baník Sokolov  0:3  (0:0)
Branky: 59. Vondráček, 74. Vaněček, 90. Hofmann
ŽK: 4. Klátil, 46. Kudrna - 27. Vondráček, 88. Belaň
Rozhodčí: Proske – Machálek, Antoníček
FK Pardubice: Frydrych – V. Kakrda, Vencl, Bederka, Vondra (76. Kim) – Hašek, Kudrna, Jeřábek, Fousek (61. Záviška) – Fusek, Klátil (61. Petráň)
FK Baník Sokolov: Belaň - Blažek, Hofmann, Vondráček, Hrubý - Čada, Ouedraogo - Machek, Dvořák II., Pouček (69. Vaněček) - Červenka (80. Šamánek)
Počet diváků: 726

Do kádru pro utkání osmého kola Fotbalové národní ligy se vrátil uzdravený brankář Jakub Dvořák. Naopak stále chyběl zraněná středopolař Vít Vrtělka. Trenér Šmejkal neměl po vítězném zápase s Varnsdorfem žádný důvod měnit sestavu a důvěru dostala stejná jedenáctka.

Nejlepší defenzívu v soutěži mohl překonat už po sedmi minutách hry Pouček, který po rohovém kopu pálil do tyče a další pokus Machka zablokoval jeden z pardubických fotbalistů. To byla jediná vážná situace, kterou sedm stovek diváků v prvním poločase vidělo. Zbylý průběh prvního poločasu sice nabídl řadu ofenzivních akcí obou týmů, jenže všechny končily dost nepřesně, případně se hráči nedokázali trefit mezi tři tyče. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Přestávka baníkovcům zjevně pomohla, protože ve druhém poločase nastříleli Východočechům hned tři branky. V 59. minutě napřáhl k dalekonosné střele Zbyněk Vondráček a jeho ztečovaný pokus doletěl mimo dosah gólmana Frydrycha. Střední obránce Baníku si připsal první branku v sezóně a hned výjimečně nohou. Po inkasované brance vyvinuli domácí, ve snaze vyrovnat, tlak na sokolovskou obranu. Ta však odolala. V 69. minutě se na trávník dostal David Vaněček. O pět minut později přišla jeho velká chvíle, když zpoza pardubické šestnáctky vyslal na bránu technickou střelu, která zaplula přesně k tyči!

Baník vedl již 2:0 a také pro zkušeného záložníka to byla první trefa v probíhajícím ročníku FNL. Do konce zápasu se Pardubice snažili utkání zdramatizovat, ale baníkovci jim žádnou příležitost nepovolili. V poslední minutě navíc navýšil vedení Baníku další stoper Stanislav Hofmann, který si naskočil na rohový kop a hlavou stanovil konečný stav na 3:0! Svěřenci Daniela Šmejkala tak navázali na vítězstí proti Varnsdorfu, znovu udrželi čisté konto a připsali si cenné tři body.