To byly nervy! Baník přetlačil Olomouc 3:2

so 16.8., Jan Kašpar

S o k o l o v - Šlágr 3. kola Fotbalové národní ligy byl dnes k vidění v Sokolově, kde Baník přivítal ex-ligový tým Sigmy Olomouc. Téměř celé utkání se hrálo za nepříjemného deště, kvalita hry však prakticky nijak neutrpěla. V prvním poločase bylo k vidění několik šancí na obou stranách. Jako první se radoval Baník, který poslal do vedení ve 21. minutě Červenka. Do konce první části hry hosté nestihli vyrovnat. Srovnání stavu však přišlo záhy po změně stran, kdy se v 61. minutě trefil Varadi. Poté padly dvě rychlé branky do obou sítí. V 67. minutě vrátil vedení Baníku opět Červenka, jenže o tři minuty později Olomouc znovu srovnala, jmenovitě Zahradníček. Vítězství však přeci jenom zůstalo v Sokolově. Zasloužil se o to Stanislav Hofmann, který v 84. minutě krásnou střelou z dálky upravil na konečných 3:2.

3.kolo, sobota 16.8.2014
FK Baník Sokolov - Sigma Olomouc  3:2  (1:1)

Fauly: 4:15

FK Baník Sokolov: Dvořák I. – Blažek, Hofmann, Kucalas, Dřížďal – Čada, Vrtělka – Machek (68. Dvořák II.), Ouedraogo, Pouček (87. Vaněček) – Červenka
Sigma Olomouc: Blaha – Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek – Zahradníček, Houska, Cana (59. Varadi), Ordoš, Navrátil – Vašíček (83. Rolinc)
Počet diváků: 1350

Poločasovou bitvu vyhrál Baník

Sigma nastoupila do utkání ve vysokém tempu a úvodní minuty patřily hostím. Ti vysoko napadali rozehrávku Baníku. Domácí hráči tak měli problém překročit vlastní polovinu. V 6. minutě měli hosté nečekanou šanci, když centr Ordoše zleva nepříjemně přizvedl stoper Kucalas a Dvořák I. v brance Baníku měl co dělat, aby balon padající do šibenice vyškrábl na roh. První zajímavá situace před brankou hostí přišla v 19. minutě. To Pouček zatáhl balon po levé straně, poslal ostrý centr do vápna, kde jej do braky dopravil David Čada. Ten ale stál v ofsajdu a vzrušení tak bylo zbytečné. O dvě minuty se však už početná návštěva na sokolovském stadionu mohla radovat. Od pravé strany vhodil do hřiště dlouhý balon Blažek. Ten se dostal k Machkovi, který posunul na malé vápno Markovi Červenkovi, jenž propálil všechno, co mu stálo v cestě! I přes vlažný začátek tak šel náš tým do vedení. Po půlhodině hry navíc mohla přijít druhá gólová euforie pro domácí borce. Čada se na hranici vápna po Červenkovo přistrčení zjevil v ideální střelecké pozici. Svůj pokus ale nasměřoval přímo na střed branky, kde jej vyrazil brankář Blaha. O čtyři minuty se blýsknul i Dvořák v druhé brance, když po rohu hasil nepříjemný závar, který vznikl v jeho šestnáctce. Před koncem prvního poločasu převzali hosté iniciativu, a jejich aktivita vyvrcholila pokutovým kopem 44. minutě po faulu Vrtělky na olomouckého Šindeláře. K penaltě se postavil Cana, jenže Dvořák I. jeho špatně kopnutou penaltu na střed branky dokázal lapit! Do kabin se tak šlo za těsného vedení Baníku.

Uff! Brankové dostihy vyzněly lépe pro Sokolov

I v úvodních okamžicích druhého poločasu byli hostí aktivnějším týmem. V 50. minutě mohl srovnat stav Ordoš, jeho pohotovou střelu pod břevno ale fantasticky zneškodnil Dvořák I. Po hodině hry měl skvělou příležitost na druhé straně Červenka. Toho vyslal do samostatného úniku Blažek, jenže sokolovský útočník na hranici vápna mířil mimo. A tak vzápětí přišel trest na druhé straně. Střídající Adam Varadi se totiž po centru Olomouce nejlépe zorientoval ve skrumáží hráčů na malém vápně a překonal Dvořáka – 1:1. Vyrovnaný stav však dlouho nevydržel. Svůj zabijácký instinkt ukázal Marek Červenka, který využil přesné kolmice od Poučka a nechytatelnou střelou pod břevno podruhé překonal Blahu. Ale vydřené vedení sokolovských mělo jepičí život. V 70. minutě totiž po rohovém kopu hostí ukořistil za vápnem balon Tomáš Zahradníček a prudkou ranou vyrovnal. Strhující utkání se tak vrátilo k nerozhodnému stavu. A aktéři dnešního zápasu bavili téměř čtrnáct stovek diváků i nadále. Po dlouhém autu v 84. minutě uhájil Baník útočné postavení a odražený balon od vápna napálil nádherným projektilem do sítě hostí Stanislav Hofmann. Baník dokázal potřetí strhnout vedení na svojí stranou. To už baníkovci udrželi a v krásném utkání porazili Sigmu Olomouc 3:2!