Skvělé nástupy do obou poločasů... Baník zvítězil v Kolíně 4:1

ne 24.8., Tomáš Bouda

K o l í n – Ve 4. kole FNL zajížděl Baník na hřiště nováčka ligy Kolína. Zatímco domácí chtěli získat první body v soutěži, Sokolov chtěl potvrdit body po vítězství nad Sigmou Olomouc. A to se povedlo. Díky skvělým nástupům do obou poločasů zvítězil Baník v Kolíně 4:1 po brankách Lukáše Poučka, Stanislava Hofmanna, Ismaela Ouedraoga a Marka Červenky.

Diváci: 485
FK Kolín: Pechatý – Šimkovský, Petrášek (56. Biško), Kratochvíl, Macháček – Kabele, Jelínek, Kučera, Jurečka – Svátek (60. Kalaš), Klapka (68. Jukl).
FK Baník Sokolov: Dvořák I. - Blažek, Hofmann, Kucalas, Dřížďal - Vrtělka, Čada - Dvořák II. (81. Benda), Ouedraogo, Pouček (59. Vaněček) - Červenka (74. Kobylík).

Oproti vítěznému utkání se Sigmou udělal trenér Šmejkal v sestavě jedinou změnu, když na kraji zálohy Machka nahradil Jakub Dvořák II. Jednoho hráče oproti minulému zápasu v Karviné vyměnil i na první bod čekající Kolín, když místo Jukla od začátku nastoupil Jurečka.

Baník do utkání vstoupil velmi dobře. Již v 5. minutě totiž potáhl míč Marek Červenka, následně odcentroval přesně k Lukášovi Poučkovi, který střelou k tyči poslal Baník rychle do vedení a zároveň si sokolovský záložník připsal svůj první gól v dresu západočeského týmu – 0:1.

A to nebylo vše. Baník hned v osmé minuté přidal druhý gól. Po chybě domácích své střelecké schopnosti znovu potvrdil Stanislav Hofmann a Sokolov vedl 2:0. Následně se ke slovu dostal i Kolín, který především v 21. minutě zahrozil Svátkem, ale jeho pokus šel mimo bránu. Ve 26. minutě se dočkali už i domácí, když po odpískané penaltě za ruku ve vápně překonal Dvořáka Jan Svátek - 1:2.

Vstřelený gól Kolín povzbudil, domácí si vypracovali územní převahu a také další šance, Baník však postupně odolal pokusům Macháčka, Jurečky i Jelínka. Když pak ve 43. minutě chytil Dvořák i efektní pokus kolínského Svátka, šel Baník do kabin s vedením 2:1.

Baník měl výborný vstup i do druhého poločasu. Vypracoval si dvě šance a především ve 47. minutě, kdy hlavičkoval Pouček, visel gól na vlásku. Domácí gólman však předvedl výborný zákrok a svůj tým podržel. Jenže v 50. minutě byl i brankář Pechatý krátký na pokus Ismaela Ouedraoga, jenž vrátil Baníku dvougólové vedení – 1:3. Ani to nevydrželo dlouho. V 55. minutě měl reprezentant Burkiny Faso prsty v další akci, po které Baník znovu skóroval. Ouedraogo hlavičkoval, Marek Červenka dorážel a potvrdil svou střeleckou fazonu – 1:4. Vstřeleným gólem se mladý útočník Sokolova osamostatnil na čele střelecké tabulky FNL.

Baník tak brzy po začátku druhého poločasu vedl již o tři góly a navíc v 59. minutě přišla pro Kolín další komplikace, když po druhé žluté kartě byl vyloučen domácí Kabele. A to vedoucímu Baníku vyhovovalo. Hosté hru kontrolovali a mířili za vítězstvím.

A na výhru Baník také dosáhl. Ačkoliv do šance se ještě dostal Vaněček, v dalším průběhu zápasu již další gól nepadl a Sokolov si tak zaslouženě veze z hřiště nováčka soutěže tři body po vítězství 4:1.

V průběžné tabulce Baník poskočil již na třetí místo a spolu se Znojmem má na svém kontě nejvíce vstřelených gólů. A to je tou nejlepší pozvánkou na další domácí utkání. V sobotu 30. 8. 2014 dorazí do Sokolova atraktivní soupeř – Viktoria Žižkov a pevně věříme, že nás diváci poženou za dalšími body. Zápas začíná v tradičních 10.15 hodin.