Sedm gólů v karlovarské síti a Baník v poháru postupuje

so 26.7., Jan Kašpar

K a r l o v y V a r y - Sehrát se před startem druholigové sezony a zajistit si hladký postup do druhého kola poháru. Takový byl cíl sokolovských fotbalistů, kteří v dnešním dopoledni zajížděli k regionálnímu derby do Karlových Varů. Na hřišti ve Dvorech Šmejkalovo tým sehrál 1. kolo Poháru České pošty. Baník si vítězství zajistil již v první půli, kdy se postupně trefil Hofmann, Machek a Šamánek. Ve druhé části hry baníkovci přidali ještě čtyři přesné zásahy a celkově tak Sokolov porazil Karlovy Vary 7:0. Můžeme se těšit na druhé pohárové kolo, ve kterém náš tým vyzve pražskou Admiru na jejím hřišti.

1.kolo, sobota 26.7.2014
1. FC Karlovy Vary - FK Baník Sokolov  0:7  (0:3)
Branky: 8. a 84. Hofmann, 45. a 51. Šamánek, 15. Machek, 72. Ouedraogo, 82. Čada
ŽK: 56. Novotný – 63. Vrtělka
1. FC Karlovy Vary: Strnad – Veselovský, Tuhela, Pěkný, Plechatý, Nerad, Plachý, Tolar, Geňo (K), Staněk, Lhoták
FK Baník Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal (K) - Čada, Vrtělka - Machek (59. Vaněček), Šamánek (59. Ouedraogo), Pouček - Červenka (67. Dvořák II.)
Počet diváků: 200

Baník jel do lázeňského města jako jasný favorit. A všechny předpoklady tým Daniela Šmejkala bezezbytku naplnil. Baníkovci byli po celý čas utkání lepší na balonu, kontrolovali hru a často hrozili karlovarské obraně rychlými útoky po stranách hřiště. První branka utkání padla záhy po úvodním hvizdu rozhodčího Pechance. V 8. minutě kopal náš tým rohový kop, který prodloužil David Čada na zadní tyč. Tam se nejlépe zorientoval Standa Hofmann a poslal Baník do rychlého vedení. Netrvalo dlouho a skóre se měnilo podruhé. To k nádherné ráně z dobrých pětatřiceti metrů napřáhl Vojta Machek a nedal karlovarskému brankáři Strnadovi ani nejmenší šanci 2:0. Byli to sokolovští hráči, kteří určovali dění na hřišti. Domácí družina pod vedením kouče Tichoty pouze bránila a nebyla pro hostující obranu žádným nebezpečím. Po půlhodině dal o sobě vědět sokolovský útočník Šamánek, který proklouzl mezi domácími stopery, načež z hranice vápna zakončoval chytrým lobem. Balon, který směřoval do sítě, ale nakonec jeden z obránců stačil uklidit do bezpečí. Rosťa Šamánek se ale do konce prvního poločasu přeci jenom prosadil. Ve 45. minutě vyrobili domácí trestuhodnou hrubici v rozehrávce a balon ukořistil právě Šamánek. Postupoval sám na brankáře, kterého následně prostřelil po zemi a stanovil tak poločasové skóre na 3:0.

I ve druhém poločase jakoby bylo na zeleném pažitu jen jedno mužstvo. A to sokolovské. V 51. minutě kapitán Dřížďal, který po celý zápas jezdil po levé lajně tam a zpátky, obral jednoho z karlovarských při rozehrávce, poslal přesný balon do centra na Šamánka, který přesným zakončením a svoji druhou brankou korunoval dobrý výkon v dnešním utkání – 4:0. Krátce před hodinou hry kouč Šmejkal prostřídal. Za Šamánka naskočila nová tvář v dresu Baníku, reprezentant Burkiny Faso, ofenzivní záložník Ismael Ouedraogo, za Machka Vaněček a místo Červenky nastoupil v 67. minutě uzdravený Jakub Dvořák II. A další branky v síti domácích na sebe nenechaly dlouho čekat. V 72. minutě dobře hrající Dvořák II. vybídl přihrávkou na střed hřiště Vaněčka. Ten následně prostrčil balon na novice Ouedraoga a ten střelou po zemi z pravé strany propálil vše, co mu stálo v cestě. Baník tak vedl 5:0. V 77. minutě dostali ojedinělou příležitost ke skórování i domácí. Zbyněk Vondráček totiž ve vlastním vápně fauloval Staňka a následovala penalta. K té se postavil kapitán Buldoků Marián Geňo. Jeho střelu k levé tyči však skvěle vyrazil Jaroslav Beláň na rohový kop. A tak padaly góly na druhé straně. V 82. minutě vznikl ve vápně Varů nepřehledný závar, ze kterého nakonec vyšla střela David Čady, jež zapadla přesně tam, kam měla – 6:0. Na konečných 7:0 o dvě minuty později upravoval hráč, který otevřel skóre celého zápasu - Stanislav Hofmann. Ten se prosadil po Dvořákově rohu z levé strany, kdy si naskočil na pěkný centr a balon uklidil do branky. Baník v celém průběhu utkání neproměnil ještě další šance a skóre tak mohlo být ještě vyšší.

Naši hráči však v Karlových Varech předvedli skvělý týmový výkon s aktivním napadáním soupeřovy rozehrávky a ani za rozhodnutého stavu nepolevovali ve vysokém tempu. Výsledkem je vysoké vítězství a zasloužený postup do druhého kola poháru. To čeká baníkovce už 13. srpna, kdy se sokolovští představí na hřiště divizní Admiry Praha. Ta dnes porazila Aritmu Praha 2:1.