Po penaltovém rozstřelu s Admirou Praha se s účinkováním v poháru loučíme

st 13.8., Lukáš Švéda

P r a h a - Dalo by se říci, že pohárové prokletí Baníku pokračuje. Sokolovští hráči, stejně jako v loňské sezóně, vypadli z Poháru České pošty ve 2. kole, kdy nestačili na účastníka ČFL a prohráli po sérii pokutových kopů. Loni jsme tak nestačili na Karlovy Vary, letos se naším přemožitelem stala pražská Admira. Rozhodující penaltu proměnil Čmejla, za Baník naopak neproměnil Machek.

2.kolo, středa 13.8.2014
FK Admira Praha - FK Baník Sokolov  1:0  (0:0, na penalty 15:14)
Branky: rozhodující penalta Čmejla
ŽK: 8. Mošna, 70. Herc – 56. Kobylík
Rozhodčí: Váňa – Duchoň, Matějček
FK Admira Praha: Pávek – Herc, Hochmeister, Martinic (K), Paťha, Mošna, Vosický, Konečný (63. Liška), Kurek (77. Majer), Sodoma, Zahálka
FK Baník Sokolov: Dvořák I – Blažek, Hofmann, Kucalas, Dvořák II - Vrtělka (K), Ouedraogo (66. Čada) - Vaněček, Šamánek (30. Kobylík), Pouček (75. Machek) - Červenka
Počet diváků: 210

Oproti poslednímu ligovému zápasu provedl trenér Daniel Šmejkal několik změn. Do brány se postavil Jakub Dvořák I., na levém kraji obrany místo Dřížďala nastoupil Jakub Dvořák II a v záloze dostali příležitost David Vaněček a Rostislav Šamánek. Na střídačce tak zůstali např. David Čada s Vojtěchem Machkem.

Do utkání nevstoupil Baník vůbec špatně a v desáté minutě mohl otevřít skóre Pouček, jeho střela však skončila u gólmana Pávka. Zanedlouho musel na druhé straně zasahovat Dvořák, na kterého si nepřišel domácí Sodoma. Do konce prvního poločasu si obě mužstva vypracovala po jedné velké příležitosti. Za domácí neuspěl Konečný a ve 42. minutě pak svou šanci neproměnil Vaněček, kterému pěkně přihrával Červenka. To již byl na hřišti i Kobylík, jenž ve 30. minutě nahradil Šamánka.

Druhý poločas začal pěkně zostra. Ve 49. minutě měla Admira obrovskou příležitost, naštěstí pro hosty však Zahálka hlavičkoval zblízka mimo bránu. O pár vteřin později se dostal do dobré příležitosti Červenka, proti Pávkovi neuspěl, ale vzápětí domácí zahráli ve vápně rukou a pískal se pokutový kop. K němu se postavil Jakub Dvořák II., ale bohužel svou ranou orazítkoval pouze břevno.

Skóre se neměnilo ani ve zbytku druhého poločasu, zápas v základní hrací době skončil remízou 0:0 a na řadu tak musely přijít penalty.

V nich začínali domácí, kteří první dva pokusy proměnili. Za hosty byl úspěšný Kobylík, avšak Hofmann ve druhé sérii neproměnil, a když Admira Mošnou zvýšila na 3:1, nevypadalo to s Baníkem příliš dobře. Červenka však tíhu situace zvládl a potom co domácí Čmejla neproměnil, mohl Sokolov srovnat. Bohužel Vrtělka svůj pokutový kop nedal a Baník byl kousek od vyřazení. Jenže za Admiru neuspěl ani Liška a pokračování penalt poté zařídil Čada.

Následně se rozjel penaltový maraton, ve kterém se trefilo 11 hráčů na každé straně včetně brankářů Pávka a Dvořáka. Až v 17. sérii domácí Čmejla penaltu proměnil, a když neuspěl Vojtěch Machek, mohl se třetiligový tým radovat z postupu do dalšího kola, ve kterém se Admira utká s prvoligovým Hradcem Králové.

Pro Baník pohár končí neúspěchem a ten musí odčinit v lize. Je potřeba se z vyřazení co nejrychleji oklepat, neboť již v sobotu do Sokolova dorazí exligová Sigma Olomouc.

Přijďte v sobotu baníkovce podpořit! V těžkém zápase proti zvučnému protivníkovi Vás budou naši hráči potřebovat. Na trávníku nechají všechno, pojďte je povzbudit svými hlasivkami!

Utkání FK Baník Sokolov – SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 16.8.2014 od 10.15 hodin.