Máme další tři body! Z Třince vezeme vítězství 2:0

so 1.11., Lukáš Švéda

T ř i n e c - Cíl baníkovců před utkáním ve slezském Třinci byl jasný - po delší době opět přivézt z venkovního utkání nějaké body. A v zápase 13. kola FNL se to svěřencům Daniela Šmejkala povedlo naplno! Díky premiérovým trefám Rostislava Šamánka a Jakuba Dvořáka II. v tomto soutěžním ročníku si Baník z Třince odvezl vítězství 2:0, další čisté konto a hlavně tři body.

13.kolo, sobota 1.11.2014
FK Fotbal Třinec - FK Baník Sokolov  0:2  (0:1)
Branky: 32. Šamánek, 76. Dvořák II.
ŽK: 40. Malíř, 51. Motyčka, 80. Smetana - 68. Pouček
Rozhodčí: Jana Adámková – Ivo Nádvorník, Pavel Peřina
FK Fotbal Třinec: Rohel – Velner, Vomáčka (K), Čelůstka, Kubáň – Malíř, Motyčka (83. Málek), Hupka, Ceplák (79. Lukáš) – Smetana, Joukl (69. Dedič)
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada (K), Machek – Vaněček, Dvořák II., Pouček (83. Dřížďal) – Šamánek
Počet diváků: 393

Trenér Šmejkal musel pro cestu do dalekého Třince postrádat trojici fotbalistů. Kvůli svým zraněním nemohli nastoupi Vrtělku s Ouedraogoem, k nimž na poslední chvíli přibyl také nejlepší střelec soutěže Červenka. Na hrotu útoku jej nahradil Rostislav Šamánek.

Sokolovští hráli od první minuty ve velké pohodě, na obou týmech bylo zpočátku viděl odlišné rozpoložení. Zatímco baníkovci patří mezi nejlepší týmy ligy, domácí fotbalisté se výsledkově trápili a v zápase to bylo znát. Hodně vidět byl aktivní Vaněček, který z pravé strany zkoušel vymýšlet nebezpečné akce, ale do vyložené příležitosti se Západočeši ne a ne dostat. A tak málem udeřilo na opačné straně! Běžela 16. minuta, když rychlý kontr Třineckých potáhl Malíř, nacentroval před Cepláka, jehož bleskové zakončení však Belaň zneškodnil.

Ve 32. minutě se mohli fotbalisté Baníku konečně radovat. Jakub Dvořák utekl po levé straně, zpětnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Rostislava Šamánka, který zblízka po zemi šikovně překonal Rohela - 0:1! A o pár minut mohlo být ještě lépe. Pěknou střelu Dvořáka však Rohel skvěle vytěsnil mimo. Za stavu 1:0 pro Sokolov také první půle skončila.

Do té druhé se třinecká jedenáctka pokusila vstoupit lépe a snažila se převzít otěže zápasu. Baníkovci vyčkávali, co soupeř předvede, a sázeli spíše na protiútoky. V 62. minutě nebyl Třinec daleko od vyrovnání, když míč po Motyčkově hlavičce poskakoval po brankové čáře. Baníkovci jej ale dokázali odkopnout. Domácí i v dalších minutách drželi míč a tlačili se před sokolovskou branku. Jenže v 76. minutě se Baníku povedlo vstřelit důležitý druhý gól. Míč se po ose Vaněček - Blažek dostal k Jakubovi Dvořákovi, který se v pokutovém území uvolnil a přesnou trefou navýšil vedení na 2:0!

Zbylá patnáctiminutovka byla rozkouskována střídáními a domácí fotbalisté už nedokázali branku Belaně ohrozit. Ten tak udržel druhou nulu v řadě, celkově již pátou. V útočné fázi prolomili střeleckou smůlu Šamánek s Dvořákem, oba se mohli radovat z prvního gólu v této sezóně. Baník na opačném konci republiky zvítězil 2:0 a připsal si další tři body.