I přes snový začátek si Baník připisuje druhou remízu

so 9.8., Jan Kašpar

V l a š i m - Druhé představení v rozbíhajícím se ročníku Fotbalové národní ligy mají za sebou hráči Baníku Sokolov. Tým kouče Daniela Šmejkala se v sobotním podvečeru představil ve Vlašimi. Baníkovci proti Středočechům nenavázali na výsledek z posledního vzájemného zápasu, kdy na jaře ve Vlašimi zvítězili rozdílem čtyř branek. Dnešní utkání se neslo ve znamení mnoha gólových příležitostí před oběma brankami, skóre se na každé straně ale měnilo pouze jednou. Baník šel do vedení několik málo desítek vteřin po úvodním hvizdu, kdy se trefil Ismael Ouedraogo. Za domácí barvy dokázal srovnat po půlhodině hry Dominik Simerský. I druhé utkání Sokolova v letošní sezoně tak skončilo 1:1.

2.kolo, sobota 9.8.2014
FC GRAFFIN Vlašim - FK Baník Sokolov  1:1  (1:1)
Branky: 30. Simerský – 1. Ouedraogo
ŽK: 6. Putz, 85. Matějka, 90. Breda – 61. Ouedraogo
ČK: -
Rozhodčí: Adámková – Paták, Caletka
FC GRAFFIN Vlašim: Rondzik – Petrů (K), Simerský, Štochl, Nový – Vebr – Janda, Hronek (86. Breda), Putz, Kučera (79. Vojta) – Jakubov (46. Matějka)
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Kucalas, Hofmann, Dřížďal (K) – Čada, Vrtělka – Machek (38. Dvořák I), Ouedraogo, Pouček (81. Vaněček) – Červenka (74. Šamánek)
Počet diváků: 596

Trenér Šmejkal udělal oproti minulému zápasu proti Táborsku dvě změny v sestavě. Zraněného Vondráčka nahradil ve středu obrany Panajotis Kucalas a šanci od začátku utkání dostal Ismael Ouedraogo, který alternoval za Rosťu Šamánka.

Začátek jako z říše snů

Jako z říše snů. Tak by se daly pojmenovat úvodní sekundy sobotního duelu. Hned v první minutě totiž kvalitně zakombinovali Červenka s Poučkem a druhý jmenovaný poslal před branku domácích bezchybný centr. Ten se dostal k Ismaelovi Ouedraogo, který neměl před osamocenou svatyní Vlašimi nejmenší problém poslat balon tam, kam patří. Baník rychle vedl 0:1. Domácí skvělý nástup hostí nijak nerozhodil, a hnali se za vyrovnáním. Hronek ale svoji střelou z dálky ve 4. minutě sokolovského brankáře Belaně nepřekonal. V prvním poločase se hrál ofenzivní fotbal na obě strany. Domácí obranu trápily časté brejky Sokolova, které však několikrát skončily těsným ofsajdem. Zle zatápěl vlašimské obraně agilní Ouedraogo, který v dalších dvou šancích neuspěl. A tak se z vyrovnání radovala družina trenéra Petržely. Ve 30. minutě totiž dostal příležitost odcentrovat do vápna Baníku Hronek, který přesnou přihrávkou našel hlavu Dominika Simerského. Domácí stoper kvalitním zakončením překonal Belaně a začínalo se od začátku. Ještě do konce prvního poločasu Sokolov vystřídal. Lodivod Západočechů Daniel Šmejkal stáhnul ze hry Vojtu Machka, za kterého nastoupil Jakub Dvořák II.

Druhý poločas: šance bez gólového vyjádření

I úvod druhého poločasu málem přinesl hostujícímu týmu radost. Ve 47. minutě se totiž v zakončení na zadní tyči u branky domácí zjevil David Čada a brankáře Rondzika zachránila tyč! Ve druhém poločase už se nehrál tak ofenzivní fotbal jako v první části zápasu, necelá šestistovka diváků však viděla i několik dalších šancí. Ty měli na svědomí především hráči Vlašimi. V 61. minutě pálil těsně nad břevno sokolovské branky Hronek, stejně si o chvíli později počínal i Putz. Další minuty se do historie zápasu zapsaly především několika střídáními na obou stranách. O závěrečné vzrušení se v 85. minutě opět postarali vlašimští, jmenovitě Matějka. Ten po centru do šestnáctky Baníku hlavou mířil těsně vedle. V závěrečných okamžicích už žádná další šance na té či oné straně nepřišla a dnešní soupeři se tak rozešli remízou 1:1.

Kouč Šmejkal si tedy na lavičce Baníku v rámci FNL připisuje druhý bod za další nerozhodný výsledek. Plný bodový příděl můžou baníkovci zaznamenat příští sobotu. Do Sokolova totiž přijíždí soupeř z kategorie nejatraktivnějších. Proti našemu mužstvu se na sokolovském pažitu postaví ex-ligová Sigma Olomouc.