Hornické derby je naše!

so 25.10., Jan Kašpar

S o k o l o v - Ve 12. kole Fotbalové národní ligy se na sokolovském trávníku odehrál jeden ze šlágrů soutěže, hornické derby dvou Baníků. Vstup do utkání lépe vyšel domácím horníkům, které poslal do vedení již v 5. minutě David Vaněček. To byl také jediný přesný zásah v první pětačtyřicetiminutovce. I ve druhém poločase byl Sokolov lepším mužstvem. V 66. minutě na 2:0 zvýšil David Čada. Svůj náskok si Sokolov pohodlně hlídal až do závěrečného hvizdu a z hornického derby tak bereme tři body!

12.kolo, sobota 25.10.2014
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  2:0  (1:0)

Fauly: 12:16

FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada (K), Machek – Vaněček (76. Dřížďal), Dvořák II., Pouček – Červenka (32. Šamánek)
FK Baník Most 1909: Mandous – Ba (66. Veselinovič), Santos (59. Řehák), Běloušek, Avdić – Hoffmann, Schut (K), Kurtaj, Wermke (26. Maruna) – Mlika, Procházka
Počet diváků: 920

Výborný Vaněček poslal Sokolov do rychlého vedení

Vstup do hornického derby vyšel sokolovskému Baníku na jedničku. Už v 5. minutě totiž poslal Pouček z levé strany do vápna hostí. Tam balon sice propadl Dvořákovi II., ale dostal se až k Davidu Vaněčkovi, který pohotovou střelou k levé tyči překonal brankáře Mostu Mandouse! Sokolov tak bleskově vedl 1:0. I v dalších minutách byli domácí fotbalisté lepším týmem. Velkou příležitost zvýšit náskok měl ve 13. minutě Jakub Dvořák, který ale po přihrávce aktivního Vaněčka mířil jen do rukavic hostujícího strážce tří tyčí. Atraktivní fotbal viděli diváci i v dalším průběhu prvního poločasu. Po dvaceti minutách hry nejprve nastřelil po rohu břevnou ranou zpoza vápna Vaněček, načež svoji velkou šanci ke skórování nevyužil Jiří Mlika na druhé straně. Ve 32. minutě nastala nepříjemná situace pro sokolovské mužstvo. Marek Červenka totiž musel střídat pro zranění kotníku a na zeleném pažitu jej tak nahradil Rosťa Šamánek. V závěru poločasu si Sokolov držel územní převahu a hostující hráče na svoji polovinu příliš nepouštěl. Ve 42. minutě si Muamer Avdič vyšlápl před pokutovým územím Mostu na Dvořáka II. a domácí tak měli výhodu přímého kopu. K jeho exekuci se postavil Machek, ovšem svoji střelu poslal nad Mandousovo branku. Sokolovský Baník tak šel po kabin s jednobrankovým náskokem.

Uklidňující branku přidal Čada

Hned zkraje druhé půlky utkání šli mostečtí do početní nevýhody. V 51. minutě totiž Avdič fauloval zezadu unikajícího Poučka, za což viděl zaslouženou žlutou kartu. Ta byla pro bosenského hráče ve službách Mostu druhá v utkání a předčasně se tak poroučel pod sprchy. Krátce nato měli domácí další šance k vstřelení branky. Nejprve Dvořák II. nečekaně ohrozil brankáře hostí povedeným zahráním standardní situace a o pár chvil později Čada promáchl přihrávku Hofmanna přímo před svatyni Mostu. A tak domácí fotbalisté radovali až v 66. minutě. To Dvořák II. využil přihrávku za obranu hostí, vrátil balon před branku Mostu, kde z první přesně mířil David Čada! Zasloužené zvýšení náskoku tak rázem bylo na světě. Sokolov byl i nadále lepším mužstvem a ovládal hru. V 74. minutě měl další stoprocentní šanci Dvořák II., na hranici malého vápna ale trestuhodně střílel vedle. V závěru utkání si domácí svůj náskok dokázali bez problémů udržet, v jasné tutovce se ještě ocitl Šamánek, ale neproměnil. Tři body ovšem zůstávají v Sokolově, derby je naše!