Frýdecký Žídek vlastní brankou nadělil Baníku tři body

so 11.10., Jan Kašpar

S o k o l o v - Kulatým desátým kolem pokračovala v sobotním dopoledni pouť Baníku ve Fotbalové národní lize. Baníkovci v něm na domácí půdě narazili na tým z dalekého Frýdku-Místku. Po většinu utkání se hra odehrávala především ve středu hřiště, několik šancí však k vidění bylo. V prvním poločase mohl hosty poslat do vedení Pribula, na druhé straně zahrozil Vaněček, který trefil tyč, nebo Pouček. Jediná branka padla až ve druhém poločase. v 67. minutě si totiž Blažkovo centr srazil do vlastní branky Jan Žídek a tři body za hubené vítězství 1:0 tak spadly do klína baníkovcům.

10.kolo, sobota 11.10.2014
FK Baník Sokolov - MFK Frýdek-Místek  1:0  (1:0)
Branky: 67. Žídek (vl.)
ŽK: 48. Dvořák (SOK), 90. Šamánek (SOK) – 73. Literák (FRM), 74. Talián (FRM)

Fauly: 8:16

FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Vaněček (60. Šamánek), Vrtělka (26. Machek), Čada, Pouček – Dvořák I. – Červenka
MFK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Uvíra, Žídek, Literák – Zapalač (74. Vašenda), Mozol, Pribula, Talián (85. Hykel), Halaška (67. Milunovič) – Matúš
Počet diváků: 918

První poločas: Vrtělkovo zranění a tyčka Vaněčka

Úvodní minuty zápasu žádnou velkou fotbalovou podívanou rozhodně nepřinesly. Baník byl sice krapet aktivnější a častěji držel balon na svých kopačkách, jakékoliv pokusy o útočné nájezdy však pozorná obrana hostí eliminovala. A tak Valcíři ve 22. minutě zahrozili sami. Po centru Pribuly do šestnáctky Baníku totiž hlavičkoval vytáhlý Žídek, jenže svůj pokus namířil těsně vedle levé tyče branky Jaroslava Belaňe. Po necelé půlhodině hry přišel nepříjemný okamžik, kdy Vít Vrtělka absolvoval tvrdý souboj s jedním z hostujících hráčů. Sokolovský záložník po něm zůstal ležet s bolestivou grimasou ve tváři na zeleném pažitu. Nakonec musel být pro zranění s ramenem, s nímž má dlouhodobé problémy, vystřídán Vojtou Machkem. Deset minut před koncem poločasu měl stoprocentní šanci ke skórování domácí Vaněček, jenže po Čadovo vysunutí tváří v tvář hostujícímu brankáři Mihálkovi nastřelil jen tyč frýdecké branky. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Tři body Baníku nadělil vlastní brankou Žídek

I v druhém poločase se branková konstrukce zachvěla. V 52. minutě totiž hostující Pribula probil skrz obranu Sokolova a jeho následná střela, která byla ještě jedním z domácích hráčů tečována, orazítkovala břevno sokolovské svatyně. Po obrátce byl k vidění lepší fotbal než v první části utkání. Oba týmy chtěly co nejdříve vstřelit branku a hra se tak přelévala z jedné strany na druhou. Rozhodující moment přišel v 67. minutě, kdy si Dvořák narazil s Blažkem na útočné polovině, druhý jmenovaný se dostal k centru z pravé strany, jenž si do vlastní branky nešťastně srazil frýdecký Jan Žídek. Hosté se sice po inkasované brance snažili o vyrovnání, pro sokolovskou obranu však jejich útočné šiky nepředstavovaly vážné nebezpečí. Baník tak s trochou štěstí získal tři body za vítězství 1:0.