Dorost U19 si s Chrudimí poradil

ne 17.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Ve druhém kole České ligy dorostu U19 nastoupil Baník opět na domácím hřišti. Soupeře mu tentokrát byla Chrudim. V zápase plném šancí byl úspěšnější Baník, který zvítězil 4:1 po poločase 2:0. Za domácí se trefili 2x Martin Olah, Michal Királyi a Radim Geberth.

2.kolo, neděle 17.8.2014
FK Baník Sokolov - Chrudim  4:1  (2:0)
Branky: 5. Királyi, 29. Olah, 47. Geberth, 72. Olah - 84. Škopek (vlastní)
FK Baník Sokolov: Wagneter - Škopek, Mestl, Vican, Čuchran (63. Dom. Psota) - Krlička, Fojtík (74. Pěček) - Királyi (70. Maule), Matoušek, Olah - Koubek (79. Hamouz)
Chrudim: Janda - Jindrák (46. Jelínek), Pirkl, Trnka, Rabas - Holeček - Teslík ( 59.Jelínek), Shejbal, Wimmer, Stránský (59. Felkl) - Rybička

Od začátku se bylo na co dívat. První šance utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Již na začátku třetí minuty totiž Krlička trefil břevno. Baník to však nemuselo mrzet dlouho. V 5. minutě dostal míč mezi stopery Michal Királyi, situaci vyřešil velmi dobře, nechal obránce přeběhnout a následně prostřelil gólmana – 1:0.

Poté hra upadla na chvíli do průměru, ale zanedlouho přišly opět další šance. V 17. minutě šel sám na bránu Királyi, ale nechal vyniknout gólmana Chrudimi. Ve 22. minutě pak Mestl předvedl výborný obranný zákrok a ihned poslal dlouhý míč na rozběhnutého Királyiho. Gólman balon minul a na autora prvního gólu zívala již jen prázdná brána. Bohužel záložník Baníku ve velké příležitosti selhal a poslal míč jen do boční sítě.

Ve 29. minutě se Baník dočkal druhého gólu. Fojtík skvělým pasem našel rozběhnutého Martina Olaha, který se dostal před brankáře a prostřelil jej – 2:0. Ve 35. minutě se připomněli i hosté, po výborném zákroku Wagnetera však soupeř vytěžil jen rohový kop. Ve 37. minutě vyslal Vican do dalšího útoku aktivního Királyiho, který tentokrát zpětnou přihrávkou hledal své spoluhráče. Těm však chybělo v zakončení více razance a brankář si tak poradil.

O chvíli později mohla Chrudim snížit. Po brejku se za obranu se za obranu dostal kapitán hostí Rybička, jenž šel sám na Wagnetera, který však celou situaci ustál a reflexivním zákrokem vyrazil míč na roh. Na další šanci přítomní diváci nemuseli dlouho čekat. Ve 41. minutě to nebyl nikdo jiný než Michal Királyi, který se po standardní situaci znovu ocitl sám ve vápně, ale opět dal pouze vyniknout gólmanovi soupeře. Závěr poločasu pak uzavřel přímý kop Chrudimi, ale Wagneter znovu předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil. Po první půli tak Baník vedl 2:0.

Do druhého poločasu provedl trenér Hájek jednu změnu v sestavě, když Matouška nahradil Geberth. A kouč domácích měl šťastnou ruku. Ve 47. minutě totiž chyboval obránce, čehož využil Koubek, jenž přesprintoval dva soupeře, dostal se do vápna, kde zpětně přihrál právě střídajícímu Radimovi Geberthovi a ten neměl problém trefit opuštěnou bránu – 3:0.

Zanedlouho měl Baník další příležitost, obránce ale vykopl míč z brankové čáry. V 66. minutě předvedl Baník po pravé straně pěknou rychlou akci, na jejímž konci byl po přihrávce Királyho Koubek, ale skóre se opět neměnilo.

V 70. minutě to vypadalo, že se dočká i soupeř. Ve vápně se dobře zbavil obránce chrudimský Rybička, ale z bezprostřední blízkosti přestřelil. A Baník trestal. Geberth pěknou přihrávkou našel Martina Olaha, který se dostal před obránce a přízemní střelou překonal gólmana – 4:0.

Nakonec se ale dočkali i hosté. Po standardní situaci se centr nešťastně odrazil od Škopka a míč zamířil k tyči do brány. Wagneter byl bezmocný – 4:1. Zanedlouho to mohlo být již jen o dva góly. Chrudim kombinací dostala do sóla svého nejlepšího hráče Rybičku, ten sice střelou překonal Wagnetera, ale netrefil bránu.

Do konce zápasu se nakonec již stav neměnil a dorost si připsal 3 body za vítězství 4:1.

Body jsou zasloužené, Baník měl více ze hry i více šancí. Do těch se však dostal i soupeř, který dokázal být nebezpečný. Naštěstí chyby v defenzivě tentokrát potrestány nebyly a dá se říct, že Baník kontroloval hru. Na druhou stanu, kdyby Sokolov využil šance, které si vypracoval v prvním poločase, bylo by o osudu zápasu rozhodnuto již po 45 minutách.

V dalších dvou kolech hraje dorost U19 na hřišti Varnsdorfu a Táborska.

Trenér Tomáš Hájek: „Po celé utkání jsme měli územní převahu, vypracovali jsme si dostatek šancí a tentokrát jsme alespoň část z nich proměnili. Soupeř hrozil zejména z rychlých protiútoků, naše obranná řada však hrála daleko jistěji a důrazněji než v utkání se Žižkovem. Celkově jsme zvítězili naprosto zaslouženě, i když soupeř určitě bude patřit mezi kvalitnější týmy soutěže.“