Dorost U19 obral o body dosud neporaženého lídra

ne 28.9., Tomáš Bouda

S o k o l o v – V devátém kole České ligy dorostu U19 přijel do Sokolova lídr soutěže z Benešova, který v předchozích osmi zápasech neztratil ani bod. To však již po dnešku neplatí. Baník vedoucí celek porazil 1:0 a připsal si důležité body do tabulky. Rozhodnutí přinesl gól Michala Čuchrana.

8.kolo, neděle 28.9.2014
FK Baník Sokolov - Benešov  1:0  (0:0)
Branky: 47. Čuchran
FK Baník Sokolov: Wagneter - Škopek (84. Psota), Vican, Mestl, Cinkanič - Krlička, Fojtík ( 70. Starsiak) - Matoušek (84. Pěček), Koubek, Királyi - Čuchran
Benešov: Kondelík - Pešta, Hašek, Vacek, Vosáhlo - Cettl, Balata - Pešta (73. Jírů), Vlasák, Klauz - Straka (67. Breburda)

Již od samého začátku bylo zřejmé, že proti Baníku nastoupil silný a herně vyspělý soupeř. Skóre se však mohlo měnit velmi brzy. Již v 5. minutě totiž krásně vypálil Koubek a povedenou střelu brankář Benešova vytěsnil na břevno jen konečky prstů. Následně se hra přesunula spíše do středu hřiště. Hosté měli díky ztrátám Baníkovců o trochu více ze hry, ale k ohrožení Wagnetera se nedostávali. V 18. minutě to opět byli domácí, kteří se dostali do gólové příležitosti. Při rychlém protiútoku převzal na půlce Čuchran míč, aby vzápětí přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Királyiho, jenž se dostal do vápna, ale ve velké šanci mířil nad bránu.

I nadále se dobře organizovaní hosté snažili o ohrožení domácí brány, ale na první větší příležitost čekali až do 30. minuty. To Baník svou chybou šanci Benešovu nabídl, po akci Klauze však ve vápně celou situaci hasil skluzem Fojtík a následně po zákroku Wagnetera měli hosté již jen výhodu rohového kopu. Ve 37. minutě již visel gól v síti Baníku na vlásku. Před Wagneterem se zjevil zcela volný Vlasák, naštěstí pro domácí mířil jen těsně vedle tyče. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Do druhého poločasu vstoupil Baník na jedničku. Ve 47. minutě Michal Čuchran dostal od Matouška přihrávku mezi obránce a sám před brankářem nezaváhal, benešovského Kondelíka prostřelil a domácí vedli 1:0.

Hosté mohli odpovědět vzápětí. Benešov kopal přímý kop a pěknou střelu zastavila až tyč. Soupeř se i nadále snažil o vyrovnání, zvýšil svoji aktivitu, ale zároveň svou hru o něco více otevřel. V 65. minutě však pro Benešov přišla velká komplikace. Po hrubém zákroku totiž obdržel červenou kartu kapitán Vacek a hosté museli dohrávat v oslabení.

Trenéři soupeře na vzniklou situaci reagovali střídáním, když do útoku vyslali rychlého Breburdu, jenž sice dělal sokolovské obraně problémy, ale nakonec se ani on neprosadil. Naopak zvýšit vedení Baníku mohl Krlička a po něm i Čuchran, kteří se ocitli tváří v tvář gólmanovi, jenže neuspěli.

Benešov se v napínavém závěru sice pokusil ještě o závěrečný tlak, ale ten přišel vniveč, když míče defenziva odvracela, nebo situace řešil Wagneter. V 89. minutě pak trefil znovu břevno Koubek. Skóre se tedy již neměnilo, Baník vedení udržel a připsal si tak důležité tři body do tabulky.

Zápas se musel přítomným divákům líbit. Po celé utkání oba týmy hrály v plném nasazení a zápas byl napínavý do poslední vteřiny. Z vítězství se nakonec radoval Baník, který si to za bojovnost zasloužil.

Trenér Tomáš Hájek: "Celé utkání se hrálo ve vysokém tempu na samé hranici důrazu, naši kluci si s agresivitou Benešova poradili na výbornou. Tentokrát nám trochu vypadla fotbalovost, hodně jsme kazili v přechodové fázi (spíše nevynucené chyby), což nás stálo některé zajímavé situace v otevřené obraně soupeře. Dokázali jsme však hrát s nasazením a pozorností až do konce zápasu, ve kterém jsme byli mírně lepší a zaslouženě jsme porazili lídra ligy, který až do tohoto utkání neztratil ani bod."