Dorost U17 zvládl šlágr kola

po 27.10., Josef Mihalík, Tomáš Bouda

S o k o l o v - Dorost U17 je ve své soutěži stále bez prohry. Tentokrát Baníkovci porazili na domácím hřišti Most po výsledku 4:1. Sokolov tak svému sobotnímu soupeři odskočil v čele soutěže na pět bodů

12.kolo, sobota 25.10.2014
FK Baník Sokolov - FK Baník Most 1909  4:1  (1:1)
Branky: 17. Hajmacher, 41. Lattisch, 62. Lattisch, 78. Kalina
FK Baník Sokolov: Kýček - Samek , Stockner, Maňák, Harcuba - Nguyen (63. Kořistka), Vokáč, Šlajs, Kalina (78. Kaucký) - Hajmacher (74. Skala), Lattisch (78. Liguš)

Bezprostředně po vítězném druholigovém utkání mužů Sokolov versus Most (2:0) se v prestižním derby utkání dvou Baníků odehrálo také v dorosteneckých kategoriích U17 a U16. A mladí Sokolováci byli znovu úspěšní a tak po výsledcích 4:1 a 3:0 zůstaly všechny body doma. Střet dvou Baníků tedy vyzněl jednoznačně pro Sokolov.

Ve šlágru kola, ale vlastně i celého podzimu, se naše “17“ coby vedoucí celek tabulky střetla s druhým Mostem a dlouho vyrovnaný duel otočila na svou stranu. Lídr potvrdil své prvenství.

Domácí barvy přivedl do vedení v 17. minutě pohotovým gólem Lukáš Hajmacher, houževnatí Severočeši však do poločasové přestávky stihli vyrovnat na 1:1.

Druhá půle dlouho vyrovnaného mače začala lépe pro domácí baníkovce, kteří se pěknou a velmi důležitou brankou Lattische ve 41. ujali slibného vedení 2:1. Tímto gólem otřesení hosté znejistěli, srdnatě bojující domácí borci naopak ještě více ožili a netrvalo dlouho, když své vedení navýšili. Do nádherné samostatné brejkové akce se nebojácně pustil hbitý Lattisch, v pokutovém území však byl stoperem Mostu faulován a tak přesný rozhodčí nařídil pokutový kop. Na penaltu se rozběhnul sám faulovaný Jakub Lattisch a bezpečně ji proměnil.

Vedení 3:1 už bylo hodně nadějné. Větší kvalita však byla na straně domácího týmu, který své vítězství přizdobil ještě čtvrtým gólem. Čtvrtý zářez přidal Jan Kalina, jehož branka byla vítěznou pečetí na konečných 4:1.

Radost na domácí straně byla veliká. Vedoucí Sokolov svůj dvoubrankový náskok před 2. Mostem zvýšil na současný už pětibodový a tenhle značný až drajvový bodový náskok už hodlá dotáhnout k titulu podzimního půlmistra této republikové dorostenecké soutěže.

Výhra domácí sedmnáctky je naprosto zasloužená a není o ni pochyb. Pozice suverénního lídra tabulky tak sokolovskému dorostu U17 sluší náramně.