Baník v Karviné vedl, nakonec se vrací domů s prázdnou

so 4.10., Tomáš Bouda

K a r v i n á – Až na druhé straně republiky nastoupil Baník v 9. kole FNL. A nadějně rozehrané utkání v Karviné nakonec pro Sokolov nedopadlo dobře. Baník sice vedl gólem Marka Červenky, jenže těsně před přestávkou vyrovnal Tomáš Janíček a po vstupu do druhé půle dokonal obrat Lukáš Budínský. Poté si obě mužstva vypracovala ještě velké šance, ale stav se již neměnil. Baník tak odjíždí z Karviné s porážkou 1:2.

9.kolo, sobota 4.10.2014
MFK OKD Karviná - FK Baník Sokolov  2:1  (1:1)
Branky: 45. Janíček, 47. Budínský - 27. Červenka
ŽK: 88. Jurdík - 29. Machek, 63. Ouedraogo, 90. Hofmann
Rozhodčí: Orel – Jiřík, Dobrovolný
MFK OKD Karviná: Pindroch – Růžička, V. Cverna, Trousil, Eismann – Juřena (46. Jurdík), Budínský (85. Fiala), Daníček, Janíček, Zelený – Urgela (90. Skwarczek)
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Hofmann, Vondráček, Dřížďal (64. Šamánek) – Čada, Ouedraogo – Machek (57. Vaněček), Dvořák II., Pouček – Červenka

Oproti minulému úspěšnému zápasu v Pardubicích udělal trenér Daniel Šmejkal pouze jedinou změnu. Na post levého obránce se místo Lukáše Hrubého vrátil František Dřížďal. I domácí kouč Josef Weber poslal do utkání jediného nového hráče oproti poslednímu utkání. Na postu stopera se objevil velezkušený a ligou ostřílený Jan Trousil.

Zápas začal převahou domácích, kteří si vytvořili několik náznaků šancí. Například hned v první minutě zahrozil Urgela, avšak proti Belaňovi neuspěl. Baník se ke slovu výrazněji dostal v 15. minutě. To po chybě Karviné pálil Červenka. Jeho zblokovaný pokus se nakonec mezi tři tyče nevešel.

Zhruba od 20. minuty se hra vyrovnala a hrál se kvalitní fotbal ve vysokém tempu s akcemi na obou stranách. Ve 23. minutě již hosté bránu trefili, ale bohužel pro Baník doslova. Pěkná technická střela záložníka Ouedraoga zastavila tyč. Do třetice již Sokolov uspěl. Ve 27. minutě domácí Trousil zaváhal, čehož využil Marek Červenka a překonal domácího brankáře Pindrocha – 0:1.

Ve zbytku prvního poločasu se domácí snažili o vyrovnání. Ve hře se ale neztratil ani Baník a opravdu se bylo na co dívat. Když už se zdálo, že Sokolov půjde do šaten s jednogólovým náskokem, přišlo po náporu Karviné vyrovnání. V posledních vteřinách prvního poločasu zahrávali domácí rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal Tomáš Janíček a dostal míč za záda Jaroslava Belaně – 1:1.

Bohužel Baníku se nepodařil ani nástup do druhé půle, což bylo nakonec rozhodujícím momentem zápasu. Ve 47. minutě odcentroval Eismann a Lukáš Budínský se hlavou nemýlil – 2:1. To se Sokolovem samozřejmě otřáslo, ale i ve druhém poločase se hrál fotbal, který byl na hranici úrovně první ligy. Na druhý inkasovaný gól reagovala sokolovská lavička střídáním, kdy nejprve Vaněček nahradil Machka a následně ofenzivu místo Dřížďala podpořil Šamánek.

V 69. minutě visel na vlásku další gól v síti Sokolova. Naštěstí výborným zákrokem se zaskvěl Belaň, jenž vychytal Urgelu a udržel naději pro Baník. Domácí byli nebezpeční i nadále, Belaň znovu podržel svůj tým a hostům utíkal čas. V 79. přidala Karviná další gól, ten však nebyl pro údajný ofsajd uznán. Velké šance měl ale i Baník. Lukáše Poučka vychytal gólman a Jakub Dvořák v nadějné situaci mířil nad bránu.

V závěru tempo trochu opadlo, hra byla rozkouskována, což samozřejmě vyhovovalo domácím, kteří koncovku zvládli. Baník se vyrovnání nedočkal a Karviná si nakonec výhru pohlídala. Domů se tak sokolovští fotbalisté vrací s prázdnou.

Utkání na druhé straně republiky mělo vysokou kvalitu. Po vedení v prvním poločase samozřejmě porážka mrzí dvojnásob, Karviná však potvrdila své vysoké kvality a srdnatě bojující Baník tentokrát na zisk bodů nedosáhl.

Ve dvou venkovních zápasech si tak Baník připsal tři body, které se rozhodně do tabulky pravdy počítají. Tento zisk však musíme potvrdit doma. V sobotu 11.10. od 10.15 hostíme nevyzpytatelný Frýdek-Místek. Přijďte nás podpořit!