Baník si po dvou porážkách poradil s Varnsdorfem

so 20.9., Jan Kašpar

S o k o l o v - Zápasem 7. kola Fotbalové národní ligy dnes pokračovala podzimní pouť napříč podzimní cestou. Na domácí půdě baníkovci přivítali tým Varnsdorfu. V prvním poločase bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách, branka však padla jediná. A to do sítě hostů. Ve 14. minutě se totiž povedenou hlavičkou prosadil Marek Červenka. Do kabin tak šli spokojenější domácí borci. A sokolovský kanonýr byl rozdílovým hráčem i ve druhé půli. V 58. minutě byl ve vápně hostí faulován Pouček a z následné penalty na 2:0 zvýšil právě Červenka. Dvougólový rozdíl vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího Pechancde a Baník tak po dvou porážkách bere tři body.

7.kolo, sobota 20.9.2014
FK Baník Sokolov - FK Varnsdorf  2:0  (0:0)

Fauly: 13:18

FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Hofmann, Vondráček, Hrubý – Čada (K), Ouedraogo – Machek, Dvořák (63. Vaněček), Pouček (73. Šamánek) – Červenka
FK Varnsdorf: Porcal (K) – Kouřil, Landovský (52. Urbánek), Zieris, Filip ((61. Rudnystkyy) – Breite, Durdevič (33. Schubert), Daníček, Tvaroha, Janoušek – Martan
Počet diváků: 840

Kanonýr Červenka poslal Baník do vedení

Úvodní minuty utkání patřily hostujícímu týmu, který byl v útočných akcích přímočařejší a pro obranu domácích byli hráči Varnsdorfu nebezpečím. K žádnému nebezpečnému zakončení se ale hosté nedostali a tak záhy přišel trest na druhé straně. Ve 14. minutě vyslal na Porcalovo branku tvrdou střelu Ismael, ta se ale od jednoho ze stoperů odrazila k Machkovi, který poslal načechraný centr do vápna. Tam měl nejblíže k balonu Marek Červenka, který nikým nehlídán pohodlně uklidnil kulatý nesmysl do branky. Červenka tak zaznamenal svoji pátou branku v sezoně. Po úvodní brance Baníku byly k vidění i další gólové příležitosti. Ani domácí Hofmann, ani Martan v dresu Varnsdorfu ale po standardních situacích neuspěli. Po půlhodině hry mohl vedení Sokolova zvýšit Dvořák, po krásné kombinaci ale tváří v tvář Porcalovi hostujícího brankáře neprostřelil. Baník nedovolil hostům žádnou nebezpečnou akci až do konce poločasu a do kabin tak šel s těsným vedením.

Faktor Červenka zařídil Baníku vítězství

Začátek druhé půle nepřinesl fotbal v nijak vysokém tempu. Baník předváděl defenzivní výkon a nikam se nehnal. Zato hosté se snažili dobývat branku, ovšem neúspěšně. A tak podruhé udeřil Baník. Lukáš Pouček v 57. minutě utekl po levé straně hřiště, načež byl v rohu vápna sražen Tvarohou. Sudí Pechanec tak nekompromisně odpískal penaltu. K té se postavil Marek Červenka a sebevědomou střelou k levé tyči zvýšil vedení domácích na 2:0! Po druhém úspěchu Sokolova se hosté snažili o kontaktní gól, domácí obranný val však byl pozorný. Výjimkou byla 72. minuta, kdy Kouřil nastřelil ze standardní situace tyč Belaňovy branky. Hostům rychle docházel čas a tak přidávali na agresivitě. V 75. minutě viděl druhou žlutou Schubert a poroučel se předčasně pod sprchu. V 83. minutě mohl svůj hattick završit Marek Červenka, který se dostal do samostatného úniku přes polovinu hřiště. Sokolovský střelec však svůj nájezd nezvládl a střelu namířil pouze do rukavic brankáře Porcala. To ale baníkovce mrzet nemuselo. Dvoubrankové vedení totiž udrželi až do konce a ve slunném sobotním dopoledni berou proti Varnsdorfu tři body.