Baník si na závěr podzimu poradil s Vlašimí

so 22.11., Jan Kašpar

S o k o l o v - Podzimní derniéru si v sobotním dopoledni odbyli sokolovští fotbalisté. Baníkovci v rámci 16. kola Fotbalové národní ligy hostili na domácí půdě tým z Vlašimi. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ovšem po dobrém začátku šli domácí do zaslouženého vedení - ve 14. minutě se trefil David Čada. Ve druhém poločase vedení pojistil brankou po rohu Standa Hofmann a Baník tak na závěru poločasu zaslouženě zvítězil 2:0.

16.kolo, sobota 22.11.2014
FK Baník Sokolov - FC GRAFFIN Vlašim  2:0  (1:0)

Fauly: 8:14

FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Hrubý – Čada (K), Machek – Vaněček (85. Kucalas), Dvořák II., Pouček (74. Dřížďal) – Šamánek (52. Červenka)
FC GRAFFIN Vlašim: Fendrich – Petrů (K), Simerský, Štochl, Starý (46. Nový) – Vebr – Janda, Průcha, Putz (64. Verner), Hronek (88. Barák) – Matějka
Počet diváků: 823

Po dobrém startu šel Baník do vedení

Lepší nástup do utkání měli domácí fotbalisté, kteří byli od úvodního hvizdu aktivnější a často proháněli vlašimskou obranu. Do velkých šancí po samostatných únicích dostal nejprve Šamánek, kterého později napodobil Dvořák, ovšem ani jeden z nich neuspěl. A tak se baníkovci radovali za dalších pár okamžiků. Ve 14. minutě totiž letěl do vápna hostí povedený centr, který sice brankář Fendrich vyrazil, ovšem jen ke kopačkách Davida Čady, který přesnou dorážkou poslal Sokolov do vedení. Poté, co Baník zužitkoval dobrý start do zápasu, však hra domácího celku upadla do stereotypu a byli to hosté, kteří začali vystrkovat růžky. Vlašim čím dál častěji oblehávala vápno domácího brankáře Belaně a povedenými kombinacemi se dokázali prosazovat. Velkou šanci si však vytvořit nedokázali. Baník nebyl na útočné polovině až do konce první pětačtyřicetiminutovky nijak výrazně nebezpečný a do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Podzimní derniéru dovedli do vítězného konce

I druhý poločas začal aktivitou sokolovského celku. V 55. minutě se do šance dostal nový muž na hřišti Marek Červenka, který chvíli před tím střídal Šamánka. Sedmigólový střelec Baníku však tváří v tvář brankářovi Fendrichovi neuspěl. Po hodině hry se ale skóre už podruhé měnilo. Z rohového kopu totiž vznikl ve vápně hostí nepřehledný závar, ve kterém se nejlépe zorientoval Stanislav Hofmann a zvýšil na 2:0. Baníkovci po druhé brance výrazně ožili a diktovali tempo hry. V 67. minutě se do velké šance dostalo duo Dvořák-Červenka, ale druhý jmenovaný po přihrávce Dvořáka zakončoval z ofsajdu a vstřelená branka tak nemohla platit. Hosté v těchto chvílích naprosto vypadli z role a baníkovci zakládali jeden útok za druhým. V 70. minutě se ale Dvořák ocitl sám před brankářem Vlašimi v dalším ofsajdu. Sedm minut před koncem utkání si dobrý zákrok připsal domácí gólman Belaň, který vyrazil ostrou střelu Vernera. Baník si však dvoubrankové vedení uhlídal a v podzimní derniéře tak bere zasloužené tři body.

Daniel Šmejkal (FK Baník Sokolov):
"My jsme určitě spokojení, vyhráli jsme poslední utkání 2:0. Vstoupili jsme dobře do utkání, první branku jsme vstřelili po standardní situaci. Už předtím jsme měli dvě jasné příležitosti ze hry, které jsme neproměnili. Dovolím si tedy tvrdit, že jsme si branku zasloužili. Potom začal být soupeř lepší a vytvořil si jednu stoprocentní šanci, kterou jsme naštěstí přečkali. Do druhého poločasu jsme vstoupili organizovaněji a povedlo se nám vstřelit druhý gól. Myslím, že soupeř už neměl další vyloženou příležitost. Řekl bych, že naše vítězství je zasloužené."
Vladimír Kout (FC Graffin Vlašim):
"My musíme být nespokojení, protože oba góly jsme dostali ze standardních situací, na které jsme se připravovali a hráče jsme na to upozorňovali. Hrálo se na těžkém terénu, který ale byl pro oba týmy stejný. My jsme se s tím však špatně vyrovnali."