Zbyněk Vondráček: Na červenou kartu to nebylo

čt 8.8., Tomáš Bouda

S o k o l o v – Baník nepatří mezi týmy, který by hrál tvrdý až záludný fotbal. Ale červené kartě se ani naši hráči někdy nevyhnou. Tentokrát v Třinci červenou kartu obdržel stoper Zbyněk Vondráček a to již v 8. minutě zápasu. Je zajímavostí, že to nebylo poprvé, co se toto Baníku v Třinci událo. V sezoně 2009/2010 totiž již po necelé půlminutě putoval do kabin Daniel Kaplan. Na čtvrtečním tréninku jsme poprosili Zbyňka Vondráčka o vyjádření k utkání v Třinci. Z hlasu opory Baníku bylo cítit, že se s celou situací ještě nesmířil a pořád v něm převládá zklamání z tak krátkého třineckého představení.

Zbyňku, v sobotu jste byl v Třinci vyloučen již po osmi minutách hry. Jaké byly bezprostřední pocity, když člověk jede přes celou republiku, zahraje si pár minut a musí hřiště opustit?
Pocity jsou samozřejmě špatné. A to ještě dnes. Hlavně já nechápu, proč mi rozhodčí dával červenou kartu. Byl tam propadlý balon za obranu, normální souboj, borec spadl a dostal jsem červenou kartu. Takže pocity jsou určitě špatný.

Podle Vás tedy zákrok nebyl na červenou kartu?
Vůbec. Ale jak se říká - rozhodčí si to zhodnotí a obhájí si to. Mohl mu dát žlutou za simulování, ale vybral si druhou variantu a dal mi červenou kartu. S tím bohužel už nic neudělám.

Jak Vám bylo, když jste zbytek zápasu musel sledovat z tribuny?
Z tribuny je to vždycky horší než na hřišti. Kluci to zvládli, zaplaťpánbůh. Musím říct, že Třinec, na to, že jsme hráli v deseti, tak moc šancí neměl. Až na konci tam měli nějaké závary, jinak nic moc.

Asi se Vám ale po závěrečném hvizdu hodně ulevilo?
Určitě. Po mém vyloučení dali kluci hned na 2:0 a to soupeře zlomilo. Pak sice snížili na 2:1 a měli pětiminutový tlak. Ale jak jsem říkal, až pak v 85. minutě nás trochu zatlačili nákopy, ale jinak neměli vyloženou šanci. Kromě tedy nastavení, kdy gólman trefil břevno.

Vás čeká ještě disciplinární trest. Může být proti Žižkovu problém, že nastoupí jiná stoperská dvojice?
Ne, to problém nebude. Už teď tam Luboš Hruška skočil, odehrál dobrý zápas, takže s tím problém vůbec nebude. Půjdeme na ně samozřejmě s tím, že chceme vyhrát. My máme dvě výhry, oni mají dvě prohry, takže musíme si věřit my a doufám, že to kluci zvládnou.

Na co byste vy osobně pozval diváky. Teoreticky se můžeme dostat i do čela tabulky…
No, diváky zveme pořád. Zatím to sice s návštěvami moc nevypadá, tak ani nevím, na co bych je ještě pozval (s povzdechem). Chceme hrát co nejvýše, proti Zlínu jsme odehráli dobrý zápas, já věřím, že se to ještě minimálně o 50% zlepší a diváků bude chodit víc a víc.

Děkuji Zbyňku za rozhovor.
Není zač, také děkuji.

Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...