Zbyněk Vondráček o svém návratu na hřiště a prohře ve Zlíně

 
Zbyněk Vondráček o svém návratu na hřiště a prohře ve Zlíně
 
út 16.9., Lukáš Švéda

S o k o l o v - Nová fotbalová sezóna začala pro středního obránce Zbyňka Vondráčka hodně smolně. Už po pár vteřinách domácího zápasu 1. kola proti Táborsku utrpěl po srážce se stoperským kolegou Hofmannem nepříjemné zranění v obličeji. Po pěti týdnech naskočil zpět do základní sestavy Baníku, ale mnoho důvodů k radosti neměl. Baníkovci ve Zlíně padli 0:3.

Od začátku srpna nekopl Zbyněk do míče v soutěžním utkání. Prognózy předpokládaného návratu stopera Baníku se lišily, nakonec to 30letý obránce stihl za pět týdnů. "Defacto bylo načasování mého návratu v plánu. Doktoři mluvili o délce šesti až osmi týdnů, během kterých bych do toho místa neměl dostat ránu. Proto jsem si nechal před zápasem s Duklou udělat speciální masku, kterou mi rozhodčí i svaz povolili. A když mi start dovolil také lékař, mohl jsem do toho skočit," přibližuje Zbyněk svůj návrat na zelený pažit, který se tak dá považovat za nečekaně rychlý.

Sokolovský obránce však z fotbalového života příliš nevypadl. Připravoval se individuálně, později už trénoval s celým týmem. Po fotbalové stránce nebylo zranění tak omezující. "Na to, že v nemocnici říkali, jak velký to byl úraz, měl jsem snad tři nebo čtyři velké zlomeniny, tak jsem se zvládl vrátit rychle. Původně jsem měl vážně vynechat až dva měsíce. Naštěstí to dopadlo dobře a já musím doktory z plzeňské nemocnice pochválit."

První soutěžní utkání od zranění odehrál Zbyněk ve Zlíně, kde však baníkovci prohráli. "Nas... jsem ještě teď, to Vám můžu říct na rovinu. Za prvé to herně nebylo vůbec špatné, za druhé ten výsledek neodpovídá a za třetí jsme si to celé způsobili sami. V páté minutě dostaneme gól, když předtím si naší šanci v podstatě vykopneme z jejich brány. Pak přišel rychlý protiútok a gól na 1:0. Od dvacáté minuty jsme je řezali, honili jsme je po hřišti a oni nevěděli, co dělat. Jenže druhý poločas jsme začali stejně, opět z brejku gól. Pár kluků se na to vykašlalo a bylo po zápase. Třetí branka už nic neřešila. Všechny góly jsme inkasovali po rychlých situacích Zlína," přiznává Zbyněk bez servítek, že takhle si svůj návrat rozhodně nepředstavoval.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner