Z Baníku Sokolov do Manchesteru City...

 
Z Baníku Sokolov do Manchesteru City...
 
út 19.1., Tomáš Bouda

S o k o l o v - Do předloňského roku válel za žáky Baníku Sokolov, poté přešel do Viktorie Plzeň, kde se mu i nadále daří a letos byl součástí týmu, který po podzimu drží druhé místo v nejvyšší soutěži. Věkově sice spadá Michael Krmenčík do mladších dorostenců (U17), vstřelené góly ale katapultovaly bývalého hráče Baníku do týmu plzeňského U19, hrajícího dorosteneckou extraligu. Výkony mladého útočníka však zaujaly i osoby, které působí v evropském fotbale a tak si Krmenčíka pozvali na stáž do slavného a bohatého Manchesteru City. Michael tak měl možnost poznat nový, krásný stadion a klub, kde se vše odehrává v modrobílých barvách. Stáž v anglickém klubu je velkou událostí pro talentovaného hráče, kterého čeká ještě spousta dřiny. Přesto tento dílčí úspěch je také vizitkou dobré práce sokolovských trenérů a důkaz toho, že dělat fotbal v Sokolově má smysl. Michaelova stáž může být i motivací pro další mladé hráče, kteří mohou v tomto vidět příklad, že z Baníku se dá dostat např. do Manchesteru City…

Míšo, v kolika letech a kde jsi začínal s fotbalem?
Začínal jsem ve čtyřech a půl letech v SKF Kraslice.

Kdy jsi přestoupil do Baníku a kdo Tě v Baníku vedl?
Do Baníku jsem přestoupil v roce 2004 a trénovali mě pan Horvát a pan Galisz.

Co bereš za největší úspěch v dresu Baníku?
Každý vstup na trávník za Baník…

Vzpomínáš na Baník rád?
Ano, prožil jsem tam celé mé dětství a mám tam spoustu kamarádů a vynikajícího trenéra pana Galisze!

V dorostu jsi pak přestoupil do Viktorie Plzeň. Co všechno se pro Tebe změnilo?
Tak určitě to byla pro mě změna prostředí a náročnější tréninky. Změnila se mi také škola a kamarádi.

Jak se Ti v Plzni daří? Ve kterém dorosteneckém týmu nastupuješ?
Teď nastupuji za U19. Je to pro mě velká čest hrát s o dva roky staršími kluky. Je to rychlejší a důraznější fotbal, ale to mi vyhovuje.

Není tajemstvím, že jsi absolvoval stáž ve slavném Manchesteru City. Jaké byly tvé první pocity, když ses dozvěděl, že máš tuto zkoušku absolvovat?
Tak určitě jsem reagoval, jak by reagoval každý jiný. Hned jsem volal mamce, ta si myslela, že si dělám srandu. Ale nebylo moc času na přemýšlení, hned za tři dny jsem letěl. Pocity nepopsatelné…

Jak tvá stáž probíhala?
Přiletěl jsem, šel jsem se ubytovat na hotel. Pak nám navrhli, že se půjdeme kouknout na trénink hráčů áčka. Ale ti už dotrénovali, takže jsme se šli kouknout na jejich zázemí, hřiště, kabiny, posilovnu, rehabilitace… Druhý den jsme měli dva tréninky… Tam je to úplně na jiné úrovni než v České republice. Tam jsme přijeli na tu jejich akademii, nasnídali jsme se všichni u jednoho stolu, trenér řekl, co budeme dnes dělat, pak jsme nafasovali věci a šli trénovat. Takhle to bylo až do čtvrtka, pak poslední den jsme si šli prohlédnout stadion a letěli jsme domů. Byl to můj nejlepší týden mého života.

Setkal ses s někým slavným?
Měl jsem tu čest se setkat s Vladimírem Weissem (hráč Manchesteru City a slovenský reprezentant – pozn. red.).

Dohlížel někdo v Anglii nad tvým pobytem, či pomáhal Ti někdo s touto novou zkušeností?
Ano, dohlížel. Setkal jsem se panem Petrem Mikolandou (bývalý hráč Žižkova a Mladé Boleslavi, reprezentant do 21 let – pozn. red.). Pomohl mně i mému kamarádovi s jazykem a všechno za nás dělal on. My jsme jen trénovali. Chtěl bych mu, za to co pro nás udělal, poděkovat.

Je velký rozdíl v trénincích v Anglii a v České republice? Pokud ano, v čem?
Je to spíš rychlejší fotbal, hodně o osobních soubojích… Ale moc se tam nenahrává. Tam každý bojuje o své místo v základní sestavě.

Projevil o Tebe Manchester City zájem?
To nevím. Ale já jsem teď ve Viktorce Plzeň a jsem tam spokojený.

Máš nějaké jiné nabídky?
Ano, nebudu lhát. Plzeň ale byla nejlepší nabídkou. Jsem za to rád, zvolil jsem výborně, jsem tam nadmíru spokojený.

Jaký je tvůj fotbalový sen?
V budoucnu se probojovat do áčka Viktorky.

Máš nějakého oblíbeného hráče?
Ano, můj oblíbený hráč je Fernando Torres a Pavel Nedvěd.

Sleduješ výsledky Baníku a také tvých bývalých spoluhráčů?
Ano, když přijedu do Sokolova, tak s kamarádem vždy probíráme výsledky. Jak kluci hráli, kdo dával góly a jestli byl trenér spokojený.

Chtěl bys něco svým bývalým spoluhráčům nebo bývalým trenérům vzkázat?
Já jsem měl vždy štěstí na trenéry a všem, co se mnou měli trpělivost, moc děkuji. A spoluhráčům bych vzkázal, ať makají, osobně bych i rád měl nějakého kamaráda ze Sokolova v Plzni.

V současné době tě čeká zimní příprava. Těšíš se na ni? Víš už, jak bude probíhat?
Zimní příprava nám začala 6. ledna. Máme za sebou několik těžkých tréninků. Myslím si, že zimní příprava je pro každého hráče překážka, ale mně to nikdy nevadilo.

Tvé cíle pro jarní část sezony?
Probojovat se do základní sestavy U19. Popřípadě někam víc…

Míšo, díky za rozhovor.
Já také děkuji.


 
 
Podobné články

Otto Urma: Vybral jsem si Baník, protože hraje na špici druhé ligy

S o k o l o v - Jedním z nových hráčů, kteří budou na jaře oblékat dres s logem Baníku na prsou, je dvacetiletý Otto Urma, univerzál z prvoligového celku FK Teplice. Zatím za náš klub stihl odehrát jedno utkání, na levém obránci absolvoval přípravný duel proti Chomutovu. A předvedl solidní výkon. Přihrál na první gól Vaněčkovi a další střelu namířil do tyče. Po zápase jsme nováčka v kádru A mužstva krátce vyzpovídali...

 
 
 
 
Reklama
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner