Vondráček: Ústí jelo na sto procent, my na devadesát osm

 
Vondráček: Ústí jelo na sto procent, my na devadesát osm
 
ne 9.11., Jan Kašpar

S o k o l o v – Stoper Zbyněk Vondráček byl u remízového zápasu s Ústím nad Labem v základní sestavě, jak tomu ostatně bývá obvykle. Ve 14. kole Fotbalové národní ligy byl Baník proti trápícím se Severočechům favoritem. Svoji roli ale baníkovci v sobotu nepotvrdili a z vyrovnaného utkání získaly oba týmy bod za nerozhodný výsledek 1:1. Zbyněk Vondráček z něj ale po závěrečném hvizdu měl pramalou radost.

“Věděli jsme, že Ústí je na tom fotbalově docela dobře. Myslím, že mají dobrý mančaft a nevím, proč jsou v tabulce tak dole,“ říká na úvod Zbyněk Vondráček.

“V sobotu jsme měli dobrý začátek, kdy jsme měli šanci, a z penalty dal Rosťa Šamánek branku. Rychle jsme vedli. Do 20. minuty jsme měli hru pod kontrolou, ale poté se nám to celé rozsypalo,“ zlobí se zkušený sokolovský zadák.

“Nechápu to. Nevím, co se stalo. O poločase jsme si říkali, že musíme hru uklidnit. Ve druhé půli to však bylo to samé v bledě modrém,“ říká Vondráček k nedobrému výkonu Sokolova, kterému proti Ústí chybělo to, co jej v letošní sezoně zatím zdobilo. Rychlost, přímočarost, agresivita.

Nedostatky na prezentaci svého týmu nachází Vondráček snadno. “Hráči Ústí nás ničím nepřekvapili. Věděli jsme, co na ně hrát. Před zápasem jsme viděli videa, jako pokaždé. Věděli jsme, že hrají dobrý kombinační fotbal. Byli jsme dobře připraveni, ale hosté byli ve hře živější,“ myslí si fotbalista, který už prošel pražskou Slávií, Varnsdorfem, nebo Karlovými Vary.

“Vůbec jsme nebojovali, i když to není úplně správné vyjádření. Myslím, že každý dřel na krev, ale bylo toho málo. Jak říká trenér, nebylo to sto procent, bylo to devadesát osm procent. Ústí ovšem jelo na sto,“ uvádí třicetiletý stoper.

“Nechci říkat, že to bylo silami, těch máme dost. Bohužel je z toho jen remíza, ale jedeme dál,“ dodává.

V sobotu se Vondráček i se svými kolegy v defenzivě Baníku potkával především s vytáhlým útočníkem ústeckého týmu Tomášem Smolou. “S ním se známe, on nás zná taky. De facto jsme v posledních třech zápasech bránili útoky, ve kterých hrají velcí chlapi. To nebylo nic nového,“ říká Vondráček.

Baník čeká v dalším kole utkání v Opavě, která se do druhé ligy vrátila po roční pauze. “V Třinci jsme hráli jednoduše, rychle. Proti Ústí ale balony pořád chodily do středu, takže z toho nebylo nic nebezpečného. Do Opavy potřebujeme zlepšit dobírání balonu,“ uzavírá Zbyněk Vondráček.


 
 
 
Copyright © 2008-2019 FK Baník Sokolov & eSports.cz s.r.o. | RSS kanál
Partner Partner Partner